فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور عنوان کرد:

جهاد خدمت‌رسانی در امتداد امیدآفرینی

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۸
کد مطلب : ۴۸۶۱۳۶
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور مهم‌ترین رسالت در گروه‌های جهادی را امیدآفرینی عنوان کرد و گفت: خیران ۱۷ میلیارد تومان به نیازمندان کمک‌ کردند.
۰
plusresetminus
جهاد خدمت‌رسانی در امتداد امیدآفرینی
مهدی فلاح در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ» با اشاره به سخنان رهبری که فرمودند کار جهادی به معنای کار برخاسته از ایمان و به کار گیرنده هرچه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است، اظهار کرد: خدمات بسیج و سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم است و امیدآفرینی و مهم‌ترین اهداف بسیج سازندگی است.

وی با اشاره به عملکرد بسیج سازندگی سپاه ناحیه نور در سال گذشته، افزود: بسیج سازندگی سپاه ناحیه نور ۲۰ گلزار شهید را در روستاهای ایل، دینکوه، شیرکلا، کمرود، لسفیجان و نج ساماندهی و تکمیل و ۶ هزار و ۵۵۰ بسته معیشتی، ۳۲ سری جهیزیه، ۸۸ عدد اقلام زندگی، ۵۱ عدد کارت هدیه، ۱۵ هزار و ۴۰۰پرس طعام و ۲ هزار و ۶۰۰بسته لوازم التحریر را بین افراد کم‌برخوردار توزیع کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور در ادامه افزود: تعداد ۴ هزار و ۴۷۰ دست پوشاک و کفش، ۷۴۴ بسته اقلام فرهنگی، ۷۰۰ بسته هدیه برای جشن تکلیف، ۷۴ مورد خدمات عمومی بسته‌های درمانی شامل دارو و تجهیزات پزشکی برای ۴۰ نفر، اعزام تیم بهداشتی و درمانی در چهار گروه و خدمات پزشکی و ویزیت رایگان از خدمات بسیج سازندگی سپاه ناحیه نور در سال گذشته است.

فلاح با اشاره به اعتبار مالی خیران و کمک‌های مردمی به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خاطرنشان‌کرد: بسیج سازندگی در سال گذشته ۵۱ راس گوسفند قربانی و گوشت گرم بین افراد کم‌برخوردار توزیع کرد، خدمات آموزشی، تبلت و وسایل کمک آموزشی و... از دیگر اقدامات بسیج سازندگی در سپاه ناحیه نور است که در مجموع ارزش کل خدمات ۱۲۶ میلیارد و ۹۴۶ میلیون تومان بود.

وی با اشاره به طرح ملی کاشت یک میلیارد نهال به عنوان هم عهدی سبز به یاد حاج قاسم و مراسم روز درختکاری اظهار کرد: امسال بسیج سازندگی سپاه ناحیه نور تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نهال دریافت و غرس کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور خاطرنشان‌ کرد: امسال بسیج سازندگی و حوزه مقاومت بسیج سپاه ناحیه نور در راستای پویش شهر همدل در ماه مبارک رمضان ۲۴ هزار افطاری، هزار و ۳۸۹ بسته معیشتی و ۴۰ راس گوسفند قربانی و توزیع کردند.

فلاح با اشاره به اینکه بلده نور میزبان بزرگ‌ترین رزمایش جهاد دامپزشکی در مازندران بود، افزود: امسال در این رزمایش ۵۰ هزار دام در ۲۹ روستای بخش بلده شهرستان نور به صورت متمرکز و سایر دام‌ها در روستاهای دیگر بخش بلده در فاز پراکنده از ۸ تا ۱۷ اردیبهشت واکسینه شدند.

وی گفت: رزمایش جهاد دامپزشکی در بلده با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، فرمانداری نور، بخشداری بلده و حوزه مقاومت بسیج بلده برگزار شد که شامل خدمات واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین، طیور، سمپاشی و ضدعفونی اماکن دامی، آموزش بهره‌برداران با هدف کاهش نیاز آن‌ها به دامپزشک و معاینه و درمان رایگان دام اجرا شد.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷