مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران:

درجه‌بندی کارخانجات آرد به‌زودی عملیاتی می‌شود

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۸۶۰۱۶
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: شیوه‌نامه درجه‌بندی کارخانجات آرد در آستانه نهایی شدن است و بزودی عملیاتی می‌شود.
۰
plusresetminus
درجه‌بندی کارخانجات آرد به‌زودی عملیاتی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از شرکت غله ، عباسعلی وفایی‌نژاد در نشست هم‌اندیشی بررسی راهکارهای تحقق شعار سال در صنعت آردسازی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و کارخانجات تولید آرد استان که به میزبانی انجمن صنفی کارخانجات آرد استان برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کارخانجات آرد برای ارتقای تولید در استان اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۳ با عنوان جهش تولید و مشارکت مردمی توسط مقام معظم رهبری، سعی بر این خواهد بود برنامه‌های سال جدید با تعامل بیشتری انجام شود.

وی تصریح کرد: نگاه ویژه نظام به بخش اقتصاد، نشانگر این است که اقتصاد جزء مباحث پردغدغه و پرچالش ماست و سعی بر این خواهد بود با استفاده از تمام ابزارهای موجود به سمتی حرکت کنیم که خودباوری و خوداتکایی را به عرصه ظهور برسانیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران افزود: در هر زمینه‌ای که دولت با اراده قوی و متعهدانه حضور داشته باشد، بخش خصوصی نیز همراهی و حضوری موفق خواهد داشت.

این مسئول ادامه داد: دولت صرف نظر از همه کاستی‌ها و فشار تحریم‌ها همه تلاش و همیت خود را در جهت پویایی اقتصاد کشور انجام می‌دهد.

وفایی‌نژاد با بیان اینکه بخشی از کار ما حمایت و پشتیبانی از تولید محصولات کشاورزان است، اظهار داشت: در سال گذشته با همراهی کارخانجات آرد استان بیش از ۱۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان مناطق دشت و بالادست استان با شرایط خاص حمایتی خریداری شد، به نحوی که با تدابیر صورت گرفته حمایت مناسب کشاورزان را در بر داشته و با مدیریت صحیح و همراهی کارخانجات آرد استان، کیفیت آرد نیز تضمین گردید.

وی افزود: در استان مازندران ۲۱ کارخانه آرد داریم که با بهسازی و نوسازی و توسعه انبارها، سیلو و تجهیزات آزمایشگاهی ، تحول و به روزرسانی مناسبی را داشته و برای ارتقای کیفیت تولید آرد سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران تصریح کرد: شیوه‌نامه درجه‌بندی کارخانجات در شرف نهایی شدن در کارگروه استان و رفع نواقص و چالش‌ها است و بزودی عملیاتی خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: با راه اندازی سامانه درجه بندی، کارخانجات آرد با ارتقای تجهیزات و بروزرسانی امکانات ، امتیاز و رتبه آنها افزایش خواهد یافت.

وفایی‌نژاد با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ تلاش کردیم از انحصار واردات از طریق بنادر جنوبی کاسته شود و فعالیت‌های تجاری به سمت بنادر شمالی سوق داده شود، اظهار کرد: طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ کالاهای اساسی گندم و روغن را از طریق بنادر استان مازندران وارد کشور کردیم اما در سال ۱۴۰۲ به دلیل کاهش ضرورت تامین و دیگر موارد، تامین کالاهای اساسی از طریق بنادر شمالی کشور متوقف شد.

وی افزود: تمام تلاش دولت در حمایت از تولید کالاهای اساسی و خودکفایی در آن انجام خواهد شد اما به منظور تامین ذخیره استراتژیک و حفظ امنیت غذایی در کشور، رایزنی‌های لازم انجام شد تا در سال جدید پارت اول گندم خریداری شده از کشورهای حاشیه دریای خزر  بزودی از طریق بنادر مازندران وارد کشور شود.

 در این نشست کارخانجات آرد استان به بیان مشکلات و موانع راه تولید اشاره و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز به تشریح برنامه‌های خود در راه تحقق رشد تولید و مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی و مردم در اقتصاد پرداختند.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
نانخور
یعنی تا الان داشتیم نان غیر استاندارد مصرف میکردیم.
انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷