معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

کمبود دارویی مازندران به ۷۰ قلم رسیده است

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۴۸۵۳۹۰
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: امسال کمبودهای دارویی ما از ۲۰۰ قلم سال گذشته به کمتر از ۷۰ قلم در سال‌جاری کاهش یافته است.
۰
plusresetminus
کمبود دارویی مازندران به ۷۰ قلم رسیده است
ابراهیم صالحی‌فر در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی بلاغ در خصوص وضعیت تأمین دارو در مازندران، اظهار کرد: درخصوص دارو  وضعیت کنونی به نسبت گذشته بهتر است.

وی افزود: امسال کمبودهای دارویی ما از ۲۰۰ قلم سال گذشته به کمتر از ۷۰ قلم در سال‌جاری کاهش یافته است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، خاطرنشان کرد: برای تأمین نیاز بیمارستان‌ها خرید ویژه و راهبردی در اسفندماه صورت گرفت تا با مشکلی در ایام تعطیلات نوروزی و ارائه خدمات دارویی به مسافران و هم استانی‌های مازندرانی، مواجه نشویم.

این مسئول ادامه داد: در خصوص برخی اقلام نظیر انسولین نوومیکس کمبودها در سطح ملی است که باید تمهیدات ملی برای رفع این کمبود اتخاذ شود.

صالحی‌فر اعلام کرد: سیاست وزارت بهداشت، حمایت از تولید داخل است و لذا طبیعتاً از واردات کاسته خواهد شد و این موضوع بعضاً موجب کمبود برخی اقلام در بازار خواهد شد.

وی افزود: یکی دیگر از دلایل کمبود دارو به برندها باز می‌گردد؛ چرا که اعتمادسازی نسبت به برندهای جدید نیز زمان‌بر خواهد بود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: در خصوص ملزومات بیماران دیالیزی هیج مشکلی در استان وجود ندارد و هماهنگی‌ برای ارائه خدمات به مسافران نیز انجام شده است.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قرآن، کتاب محبوب ایرانی‌ها
پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۱
ضرورت‌های تقابل با تروریسم!
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۸
محدودیتی در عرضه نان وجود ندارد
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۵
«حجاب» امنیت‌آفرین و آرامش‌بخش
جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷
دانش‌بنیان‌ها در خدمت جهش تولید
پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۹