رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرد:

تحویل پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۹
کد مطلب : ۴۸۴۳۹۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: پیشرفته‌ترین دستگاه برای درمان بیماری سرطان‌ تحویل بیمارستان شهید رجایی بابلسر شد.
۰
plusresetminus
تحویل پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در مازندران
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از دانشگاه علوم پزشکی بابل، سیدعلی مظفرپور اظهار کرد: بیمارستان شهید رجایی بابلسر یکی از مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز درمان بیماران سرطانی استان است.

وی بیان کرد: در این بیمارستان دو دستگاه از حدود ۲۰ سال گذشته وجود داشته که موجب ارائه خدمات زیادی به مردم استان بوده است و از سال‌ها قبل، نیاز بر این بوده که ارتقاء پیدا کند.

مظفرپور گفت: با توجه به سفر وزیر محترم بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل و بازدید از نحوه مطلوب ارائه خدمات به بیماران در بیمارستان شهید رجایی بابلسر قول تخصیص یک دستگاه پیشرفته‌تر به دانشگاه علوم پزشکی بابل داده شد.

این مسئول بیان کرد: دستگاه مولتی انرژی یکی از مجهزترین و بهترین دستگاه‌های رادیوتراپی دنیا است ارزشی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان دارد که با هزینه وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل تخصیص پیدا کرد و تحویل بیمارستان شهید رجایی بابلسر شد.

وی ادامه داد: با نصب و راه‌اندازی این دستگاه قدرتمند، درمان‌ها دقیقتر، با عوارض کمتر و کارآیی بیشتر ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: علاوه بر این دستگاه، به‌زودی یک دستگاه شتاب دهنده خطی دیگر نیز به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل تحویل داده می‌شود.

مظفرپور اذعان کرد: اواخر آبان ماه سال جاری اولین و تنها دستگاه «سی تی سیمولاتور» شمال کشور، به منظور شبیه‌سازی درمان بیماران سرطانی در بیمارستان شهید رجایی بابلسر توسط دانشگاه علوم‌ پزشکی بابل خریداری و راه‌اندازی شد که هزینه این دستگاه حدود ۳۰ میلیارد تومان بوده است و می‌تواند محل دقیق توده‌ها را تشخیص دهد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان شهید رجایی بابلسر با توجه به قدمت آن به ساخت فضایی جدید و مجهز نیاز داشت، گفت: عملیات اجرایی ساختمان جدید این بیمارستان نیز با ظرفیت ۲۸۵ تخت آغاز شد که اکنون با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی در حال انجام است.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما