مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

تحصیل ۴۵ درصد دانش‌آموزان مازندرانی در رشته‌های فنی

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۴۸۴۳۲۶
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر لزوم توجه به مهارت‌آموزی در مدارس گفت: ۴۵ درصد دانش‌آموزان در استان در رشته‌های فنی مشغول هستند.
۰
plusresetminus
تحصیل ۴۵ درصد دانش‌آموزان مازندرانی در رشته‌های فنی
حسین کمالی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی هنرستان چالوس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، با بیان اینکه آموزش و پرورش تنها نهادی است که سطح جامعه‌پذیری آن بسیار زیاد است و بدون کمک مردم و نهادها نمی‌تواند سرپا بماند، اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه کشورها از سوی مردم و نهادها مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی آموزش و پرورش نشان‌دهنده وضعیت هر کشور است، افزود: اینکه دانش‌آموزان در چه فضای مشغول به تحصیل هستند بسیار مهم است و در آینده تاثیرگذار است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه آینده کشور به ساخت کارخانه، پل و جاده نیست، گفت: هرچند اینها مهم هستند اما همه اینها از دل آموزش و پرورش بیرون می‌آید و این وزارتخانه نیروهای انسانی ماهر که آینده‌ساز هستند را می‌سازد.

کمالی با تاکید بر اینکه هر چه بیشتر به آموزش و پرورش توجه شود آن کشور توسعه بیشتری پیدا می‌کند،به نقش مهم خیّرین پرداخت و گفت:در زمان جنگ این خیّرین هرجا نیاز کشور بود ورود پیدا کردند و در حال حاضر نیز هرجا نیاز باشند حضور می‌یابند.

وی به رونق خیّرین بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: سفره احسان خیّرین در سراسر کشور پهن است و در اقصی نقاط کشور حضوری پررنگ دارند.

مدیر کل آموزش  پرورش مازندران آینده روشن کشور را در گرو داشتن نیروی انسانی ماهر دانست و گفت: این استان در حوزه مهارت‌آموزی پیشگام است و با اینکه میانگین کشوری ۳۹ درصد رشته‌های فنی است اما در مازندران این عدد ۴۵ درصد است.

کمالی رویکرد آموزش و پرورش را مهارت‌آموزی عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر خیّری که قرار است هنرستان چالوس را بسازد در سه نقطه دیگر استان نیز احداث خواهد کرد که جای تقدیر دارد.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما