فرماندار شهرستان نور عنوان کرد:

۲ چالش جدی در شهرک صنعتی چمستان

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
کد مطلب : ۴۸۴۳۲۴
فرماندار شهرستان نور گفت: مسئله سرمایه در گردش تولیدکنندگان و اوقافی بودن از مشکلات اصلی در شهرک صنعتی چمستان است.
۰
plusresetminus
۲ چالش جدی در شهرک صنعتی چمستان
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ »، بیژن پولادی صبح امروز در آئین افتتاح شرکت دارویی در شهرک صنعتی چمستان با قدردانی از کسانی که دغدغه تولید دارند، اظهار کرد: کشور توسعه یافته با تولیدات خود نیاز داخل را تامین و مازاد تولیدات را صادر می‌کند اما امروز امر تولید جایگاه واقعی خود را از دست داده و این یک زنگ خطر در کشور محسوب می‌شود.
 
وی گفت: حمایت از تولید شعار سال‌های مختلف مقام معظم رهبری است و اگر از تولید که موضوع اصلی کشور محسوب می‌شود، حمایت نکنیم، شعار فقط در حد شعار می‌ماند و در توسعه کشور تاثیر نخواهد داشت.
 
 فرماندار شهرستان نور بیان‌کرد: در جغرافیای شهرستان نور تلاش می‌کنیم بیش از توان در حمایت از تولید خدمت‌رسانی کنیم و یکی از مشکلات اصلی در شهرک صنعتی چمستان و مسئله سرمایه در گردش تولید کنندگان، اوقافی بودن شهرک صنعتی است.
 
پولادی با اشاره به اینکه برای برون‌رفت از این مشکل به زودی جلسه‌ای با اوقاف کشور برگزار می‌کنیم، افزود: تولید کنندگان برای دریافت تسهیلات به دلیل اوقافی بودن شهرک صنعتی نمی‌توانند از سند آن استفاده کنند که باید این موضوع با یک راهکار مناسب، رفع شود.
 
 وی با قدردانی از بانک توسعه تعاون در حمایت از تولیدکنندگان و تسهیلات به بخش تولید خاطرنشان‌کرد: مدیران ادارات شهرستان نور همکاری کامل با مجموعه تولید کنندگان داشته باشند و با توجه به شعار سال، منویات رهبری، نگاه دولت و برنامه‌های توسعه در کشور به عنوان خدمتگزار از تولید کنندگان استقبال کنند.
 
 فرماندار شهرستان نور با اشاره به نگاه سلیقه‌ای برخی کارشناسان ادارات افزود: نگاه کارشناسی خوب است اما باید به سمت حمایت از تولید کننده و رفع مشکلات مردم باشد تا مردم و تولید کنندگان در بروکراسی اداری زمان را از دست ندهند.
 
گفتنی شرکت دارویی اسپروز تولید کننده انواع ضدعفونی و شوینده است که با اعتبار ۱۸ میلیارد در دو طبقه و اشتغالزایی ۱۸ نفر به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر برای ۳۰ نفر ظرفیت اشتغالزایی دارد.
 
بخشد‌ار چمستان نیز اظهارکرد: همزمان با دهه فجر مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان پروژه‌های مختلف در بخش چمستان به بهره‌برداری رسید که یکی از این پروژه‌ها دکل مخابراتی است که مشکل آنتن دهی در این منطقه را رفع می‌کند.

 قنبرعلی داداش‌پور با اشاره به اینکه حدود ۶۰ میلیارد تومان در حوزه مخابرات در ۶ ماه اخیر هزینه شد، گفت: در حوزه‌های اجرای طرح هادی، برق، احداث سر دهنه زراعی، گاز، دیواره‌های حائل در سطح رودخانه‌های بخش چمستان که اغلب رودخانه‌ها با ارتفاع بستر رودخانه به عنوان رودخانه وحشی هستند که در زمان بارندگی و سیل خسارت‌های زیادی به منطقه وارد کردند و دیگر حوزه‌ها، دهیاران در طول ۶ ماه حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه کردند.

بخشد‌ار چمستان با اشاره مطالبه‌گری برای حق و حقوق مردم فهیم چمستان و پیگیری پروژه‌ها در این بخش افزود: با توجه به سیل ۱۳ آبان در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خسارت‌های زیادی در این بخش داشتیم که با تخریب پل و قطعی راه دسترسی و ... با صبوری مردم بخش چمستان و همت فرماندار، شوراها و دهیاران، شهردارچمستان، مخابرات، گاز، آب، برق و... در کمترین زمان، خدمات اولیه پس از سیل ارائه شد.

داداش‌پور یادآورشد: روستای میرنا بیش از دو کیلومتر برای راه دسترسی ثانویه مردم شن‌ریزی شد و ۵۰۰ میلیون تومان برای پل آبنمای بستر رودخانه هزینه شد.
 
وی با اشاره به بازدید استانداردر چمستان افزود: استاندار مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات در اختیار وزیر و ماده ۱۸ در بحران تخصیص دادند که کمتر از سه ماه پیمانکار مشغول به کار شد و با احداث دیواره، جاده ایمن و معضل رودخانه‌ رفع می‌شود و در روستای میرنا نیز با خرید برخی وسایل و پیگیری و تزریق اعتبار و همت بسیج سازندگی در مدت ۳ ماه پل روستا احداث می‌شود.
 
بخشدار چمستان خاطرنشان‌کرد: در حوزه راهداری در جاده لاویج و واز کارهای شایسته‌ای انجام شد که با ترمیم آسفالت جاده‌ها، مردم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
 
داداش‌پور تأکیدکرد: مدیران باید در بخش چمستان با مردم همراه باشند و در خدمتگزاری کوتاهی نکنند و اما از مسئولان شهرستانی خواستار توجه ویژه در بخش چمستان هستیم زیرا مردم چمستان ثابت کردند اگر حمایت شوند در مشارکت در استان، حرف اول را می‌زنند.
 
وی با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهارکرد: مردم ولایتمدار چمستان با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات، نقشه شوم دشمنان که به دنبال تضعیف کشورمان هستند را نقش بر آب می‌کنند.
 
گفتنی است پروژه دکل بی تی اس روستای شهرک امام (ره) برای تقویت پوشش آنتن تلفن همراه مربوط به شرکت مخابرات همراه اول برای این روستا و روستای همجوار بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
 
همزمان با دهه فجر در بخش چمستان پروژه و فاز دوم آسفالت طرح هادی روستای واز علیا با حضورامام‌جمعه چمستان، فرماندار و مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

این پروژه با اعتبار ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به طول ۵۰۰ متر اجرای جوی و جدول کانیو به صورت مشارکتی ۵۰ درصد بنیاد مسکن و مابقی با مشارکت مردم اجرا شد و با این افتتاح پروژه روستاهای سادات محله به طول ۳۰۰ متر، اسپی‌کلا به طول ۵۰۰ متر، دیزین کلا به طول ۸۰۰ متر، عباسکلا ۵۰۰ متر با اعتبار بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
 
گفتنی است مدرسه ۶ کلاسه خیرساز شهید اصغری چمازکلا بخش چمستان، با متراژ ۴۵۰ متر و اعتبار ۵ میلیارد تومان با حضور فرماندارشهرستان نور، مسئولان شهرستانی و معاون مدیر کل آموزش و پرورش کلنگ‌زنی شد.

انتهای خبر/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عاشورا، کوله‌باری تلخ و پرارزش
سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴
مازندران غرق در ماتم تاسوعای حسینی
دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰