مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران عنوان کرد:

افزایش اعتبارات تنش آبی به ۷۰۰ میلیارد تومان

تاریخ انتشارجمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
کد مطلب : ۴۸۴۲۹۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: در حال حاضر عملیات اجرای آبرسانی به ۲۰۰ روستا با تخصیص اعتبارات لازم در حال اجراست.
۰
plusresetminus
افزایش اعتبارات تنش آبی به ۷۰۰ میلیارد تومان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«بلاغ»، بهزاد برارزاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی به روستاهای شهرستان ساری طی نهمین روز دهه مبارک فجر، بیش از ۱۰۴ هزار نفر از آب شرب سالم و بهداشتی و افزایش ظرفیت تامین و ذخیره آب برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به طرح محرومیت‌زدایی و آبرسانی به ۱۰ هزار روستا در سراسر کشور افزود: ۲۰۰ روستای مازندران در گام اول در این طرح قرار گرفتند که در حال حاضر عملیات اجرایی آبرسانی به این روستاها با تخصیص اعتبارات لازم در حال اجراست.

وی از تدوین ۲ هزار و ۳۶۰ برنامه و ارسال برای شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای عملیاتی شدن طی سال‌های اخیر خبر داد و گفت: پس از تدوین کتابچه تنش آبی کسی باور نداشت که مازندران دچار این دغدغه مهم باشد در همین راستا با پیگیری‌های فراوان توانستیم اعتبارات تنش آبی را از ۳ میلیارد تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

برارزاده در خصوص مشخصات عملیات اجرایی طرحهای آبرسانی به روستاهای ورکی، لارما،شکتا و بهسازی چاههای شهرستان ساری گفت: در این طرح عملیاتی شامل حفر یک حلقه چاه با دبی پنج لیتر در ثانیه، بهسازی پنج حلقه چاه با آبدهی ۳۱۵ لیتر در ثانیه،احداث و بازسازی پنج باب مخازن ذخیره به حجم ۹۷۰ متر مکعب همچنین اجرای خط انتقال به طول ۹ هزار متر و ساخت دو باب ایستگاه پمپاژ با اعتبار ۱۸۵ میلیارد ریال اجراء شده است.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما