تاریخ انتشارجمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
کد مطلب : ۴۸۴۲۸۴
استاندار مازندران گفت: استان در حوزه بهره‌وری کشاورزی با وجود تولیدات زیاد از کمبود و نبود صنایع تبدیلی رنج می‎برد.
۰
plusresetminus
مازندران از نبود صنایع تبدیلی رنج می‎برد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«بلاغ»، سیدمحمود حسینی‌پور در ایام‌الله دهه فجر در حاشیه راه‌اندازی خط جدید و سوم تولیدی شرکت وانا هستی لاریجان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مازندران در حوزه بهره‌وری کشاورزی با وجود تولیدات زیاد از کمبود و نبود صنایع تبدیلی رنج می‌بریم.

وی با بیان اینکه این واحد تولیدی تمام تلاش خود را برای ایجاد صنایع تبدیلی و افزایش اشتغال به کار انجام داده، عنوان کرد: مازندران در ایجاد صنایع تبدیلی محصولات باغی به چنین راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیاز دارد.

استاندار مازندران تصریح کرد: تولید آب‌میوه در طعم‌های متفاوت به ویژه به ذائقه امروز مردم به آلوارو در این استان چشم‌گیر است و بنابراین نیاز به حمایت صنایع تبدیلی است.

حسینی‌پور با تاکید به افزایش صادرات، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم این استان با تولیدات بهتر و با کیفیت به فکر صادرات باشیم تا رقابت‌ها را افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: در این استان برای تمامی محصولات باغی و مرکبات ایجاد صنایع تبدیلی در پهنه‌های مختلف ضرورت دارد تا هم موجب کاهش ضایعات محصولات باغی و هم ایجاد افزایش صادرات شود.

استاندار مازندران یکی از سیاست‌های استان را رفع موانع تولید عنوان کرد و افزود: احداث چنین مراکز تولیدی نیز در چنین منطقه‌ای با ایجاد اشتغال ۱۲۰ نفر لازم است تا مشکلات این واحد مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

حسینی‌پور خاطرنشان کرد: در دولت مردمی سیزدهم ۲۲۰ واحد تولیدی راکد مازندران راه‌اندازی شد.

مدیرعامل شرکت صنایع آشامیدنی وانا هستی البرز بخش لاریجان آمل نیز گفت: سومین فاز توسعه کارخانه افتتاح شد، که شامل سالن تولید، پالپ و شیرابه، برگ آلوراست که خدمت زیادی به کشاورزان این منطقه می‌کند.

محمد رحمتی ادامه داد: دو خط دیگر  که یک خط ۱۸ هزار بطری در ساعت است و خط دیگر ۱۲ هزار بطری در ساعت که از ۲۵ میلیون به ۸۰ میلیون باطری در سال تولید خواهد رسید.

رحمتی تصریح کرد: قرار بود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار داده شود که دادند ولی به دلیل نبودن بودجه پرداخت نشد و با فروش املاک شخصی طرح را به اتمام رساندیم.

وی درخصوص صادرات این محصولات خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد صادرات داریم که اگر بطری‌ها شیشه‌ای شود به ۸۰ درصد خواهد رسید.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما