تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۴
کد مطلب : ۴۸۴۲۶۸
استاندار مازندران گفت: این استان قابلیت تبدیل به قطب گردشگری سلامت را دارد و باید به این سمت حرکت کنیم.
۰
plusresetminus
مازندران باید قطب گردشگری سلامت شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ»، سیدمحمود حسینی‌پور چهارشنبه‌شب در آئین افتتاح تجمیعی ۲۹ پروژه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سالن کنفرانس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری اظهار کرد: ما چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را در حال تجربه هستیم و یکی از شاخص‌های اصلی این نظام مردمی بودن است و امام راحل از ابتدای نهضت به پشتوانه مردم قیام و به پیروزی رساندند.

وی افزود: امروز نیز این انقلاب به پشتوانه مردم در حال حرکت است و یکی از موضوعات مهم عدالت در ارائه خدمات است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: اگر به شاخص‌های بهداشت و درمان قبل و پس از انقلاب توجه کنیم نشان می‌دهد که کشور تا چه اندازه به سمت عدالت بهداشت و درمان پیش رفته است.

مقام عالی دولت در مازندران ادامه داد: قبل از انقلاب هزار و ۷۳۰ تخت بیمارستانی داشتیم که اکنون به ۶ هزار و ۶۰۰ تخت رسیده است.

وی بیان کرد: تعداد بیمارستان‌های ما از ۲۱ بیمارستان به ۴۹ بیمارستان رسیده است.

استاندار مازندران اعلام کرد: تعداد ۷۹ داروخانه قبل از انقلاب به ۵۷۵ داروخانه و ۱۳۰ مرکز بهداشتی و درمانی به ۲۷۰ مرکز رسیده است.

مقام عالی دولت در مازندران تاکید کرد: در هر انقلابی تا ۳ سال نخست آن انقلاب یک پویایی دارد اما در ایران عین ۴۵ سال این پویایی وجود دارد.

حسینی‌پور افزود: ارتقای شاخصه‌های درمانی و بهداشتی و نزدیک شدن به استانداردها از نتایج توجهات دولت سیزدهم به حوزه بهداشت و درمان است.

وی اشاره کرد: باید نسبت تعداد بیمار به مراکز درمانی به شاخص میانگین کشوری برسد و لذا با قاطعیت از پروژه‌های درمانی حمایت می‌کنیم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: جمعیت استان در کنار گردشگرپذیر بودن جهت ارائه خدمات درمانی دارای فراوانی بالایی است و لذا فشار مضاعف به کادر درمان ما وارد می‌شود و لذا باید در جذب پرستاران این استان ویژه دیده شود.

این مسئول مطرح کرد: باید بجای راه‌اندازی مراکز درمانی مشابه و پرتکرار ساخت مراکز مورد نیاز و بیماران خاص باید مورد توجه قرار گیرد.

حسینی‌پور اذعان کرد: بخشی از مردم جهت درمان به استان‌های همجوار مراجعه می‌کنند که لازم است دانشگاه علوم پزشکی باید با سند آمایش این مهم را مورد توجه قرار دهند.

استاندار مازندران تصریح کرد: اجرای گردشگری سلامت و جذب نیرو باید اولویت قرار گیرد و باید با یک برنامه مشخص متناسب با ورود گردشگران شاهد فعال شدن مراکز توریست درمانی باشیم.

مقام عالی دولت در استان گفت: چشم‌انداز ما آن است تا پنج سال آینده این استان میزبان گردشگران و بیماران خارجی کشورهای همسایه خواهد بود.

حسینی‌پور گفت: باید در جذب سرمایه‌گذاری تلاش شود و باید درصد آزمایشگاه به بیمار به سمت استانداردهای جهانی پیش رود.

وی گفت: نباید هیچ بیماری از این استان جهت خدمات درمانی و آزمایشگاهی  به استان‌های همجوار سفر کند و باید به این پروژه‌ها و توسعه سرعت ببخشیم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: این استان قابلیت تبدیل به قطب گردشگری سلامت را دارد و باید به این سمت حرکت کنیم.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما