مدیرکل تامین اجتماعی مازندران عنوان کرد:

کاهش مقرری‌بگیران بیمه بیکاری با افزایش رونق تولید

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۸
کد مطلب : ۴۸۴۲۶۶
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت: با رشد تولید و رشد اقتصادی که ایجاد شده تعداد مقرری‌بگیران به ۸ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
۰
plusresetminus
کاهش مقرری‌بگیران بیمه بیکاری با افزایش رونق تولید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، حسن فلاح بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن گرامیداشت ایام مبارکه دهه فجر اظهار کرد: نگاه حمایتی مدیریت تامین اجتماعی استان مازندران به حوزه جوانی و جمعیت جدی بوده است و در این مسیر تمام توان خود را به‌کار گرفته است تا مردم بتوانند بدون اتکا به درآمدهای دولتی و بصورت ویژه با دریافت حق بیمه ارائه خدمات را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه حداقل درآمدهای مربوط به این استان بوده است بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه در نظر گرفته می‌شود و در حال حاضر تعداد بیمه‌شده اصلی در این استان ۷۰۲ هزار و ۴۸۴ نفر و تبعی ۹۴۵ هزار و ۲۲۵ نفر بوده است که در مجموع یک میلیون و 647 هزار و ۷۰۹ نفر بوده و از این تعداد نیز ۲۱۷ خزار و ۳۰۷ نفر مستمری‌بگیران اصلی و ۱۶۷ هزار و ۷۰۵ نفر تبعی بوده‌اند که مجموع آن نیز ۳۸۵ هزار نفر است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران در مورد خدمات رفاهی ارائه شده برای مستمری‌بگیران تصریح کرد: در 10 ماهه امسال نزدیک به ۳۴ هزار نفر از بازنشستگان این استان به صورت رایگان به مشهد مقدس اعزام شده‌اند که این رقم نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است.

این مسئول با اشاره به بدهی‌های این سازمان ادامه داد: این سازمان در سال گذشته توانسته است ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را در اوراق سهام تسویه کند.

فلاح بیان کرد: از بزرگ‌ترین بدهکاران این سازمان شهرداری ساری بوده است که نتوانسته است در طول چندسال گذشته آن را پرداخت کند و در حال حاضر ۶۵۰ میلیارد تومان به این سازمان بدهی دارد.

وی با اشاره به پرداخت حقوق ماهانه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان در سال جاری، گفت: این سازمان علاوه بر پرداخت حقوق ماهیانه در سال جاری ۹۰ میلیارد تومان حق بیمه برای افراد بیمار و سایر اقلام درمانی خدمات پرداخت کرده است.

مدیر کل تامین اجتماعی مازندران به طلاق صوری برخی از خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر برخی از افراد برای دریافت مستمری فرد فوت شده طلاق صوری می‌گیرند تا بدین طریق از خدمات تامین اجتماعی آن بهره بگیرند که این موضوع در حال حاضر بلای جان این سازمان شده است که باعث می‌شود که این سازمان در برخی از پرداخت‌های خود با توجه به مطالباتش دچار مشکل شود.

فلاح با اشاره به کاهش بیمه بیکاری‌ گفت: قبل از سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۱۲هزار نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کردند که با رشد تولید و رشد اقتصادی که ایجاد شده تعداد مقرری‌بگیران این سازمان به شکل رسمی به ۸ هزار نفر کاهش پیدا کرده است که با ایجاد اشتغال ایجاد شده این جای بسی خوشحالی است.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما