تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
کد مطلب : ۴۸۴۲۶۰
پروژه‌های مهم عمرانی و زیرساختی همزان با ایام‌الله دهه مبارک فجر در شهرستان نور افتتاح می‌شود.
۰
plusresetminus
افتتاح پروژه‌های مهم عمرانی در شهرستان نور
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ»، پروژه‌های بخش مرکزی با حضور فرماندار شهرستان نور بخشدار مرکزی، دهیاران و شورا‌های اسلامی و مسئولان شهرستان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
 
همزمان با دهه فجر پل شورکو در خیابان شهید سید عابد حسینی روستای عباسا با حضور مسئولان افتتاح شد.
 
این پل به صورت شمع بتنی و عرشه فلزی دهانه پل ۱۶ متر و عرض سواره‌ رو ۷.۶۰ متر و اعتبار حدود ۵ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن از اعتبارات ملی سال‌های ۱۴۰۰ و سال گذشته استانی و اعتبار سفر ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید.
 
پروژه‌های برق در بخش مرکزی با اعتبار بیش از ۳۲ میلیارد تومان به صورت تجمیعی ۱۸ پروژه با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان نور در روستای سرکاج افتتاح شد.
 
پروژه جاگزین شبکه فرسوده با کابل خود نگهدار به طول ۴۹۰۰ متر و نصب سه دستگاه ترانسفورماتور در مجموع با قدرت kva۳۰۰ افتتاح شد.

در دهه فجر از شبکه فشار متوسط حد فاصل ضلع شمالی میدان امام رضا تا پارک جنگلی نور بهره‌برداری شد و پروژه تبدیل شبکه سیمی به کابل خود نگهدار در روستاهای سرکاج، کلین‌خونی، کدیر، گنج‌یاب سفلی، پیل، دینکوه، لوس علیا،نشو، ناتل، زرین کلا، سلیاکتی، خجیرکلا و شهرهای نور، رویان و بلده در شهر افتتاح شد و نصب ترانس برای رفع ضعف ولتاژ در روستاهای سرکاج، سلیاکتی، گنج‌یاب سفلی، کاسکر محله و شهر رویان و چند خیابان از شهر نور اجرایی شد.
 
پروژه ۲۵۶ ولت تلفن و اینترنت به ساکنان مسکن مهر با اعتبار حدود ۶۰۰ میلیون در روستای گنج‌یاب به بهره‌برداری رسید و دکل بی . تی . اس برای بهبود آنتن‌دهی در روستای کارکرد محله، کلین‌خونی و هردرود با ارتفاع ۴۵ متر و اعتبار بیش از ۵ میلیارد تومان در بخش مرکزی نور افتتاح شد.
 
پروژه‌های بخش بلده به مناسبت دهه فجر با حضور فرماندار شهرستان نور و مسئولان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 
سایت تلفن همراه روستای کرسی به اعتبار ۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که روستاهای تیرستاق و رزن را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و محل تامین اعتبار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شرکت مخابرات مازندران است.
 
پروژه روستاهای باسل و کام و ارتقای تکنولوژی روستای تیرستاق به بهره‌برداری رسید که با اجرای این پروژه حدود ۹۰ درصد آنتن‌دهی در منطقه کم‌برخوردار بلده اجرا شد.
 
پروژه نصب دستگاه دیجیتال تلویزیون روستای دویلات با اعتبار ۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات صدا و سیمای مازندران تکمیل شد.
 
دهه فجر پروژه روکش آسفالت محور ارتباطی روستای نج بلده به طول سه کیلومتر و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات راه و شهرسازی کشور افتتاح شد.
 
پروژه سیل بند روستای یالرود بلده برای کنترل سیلاب و تثبیت دامنه و جلوگیری از فرسایش با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال از محل طرح آبخیزداری حوزه سد هراز تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

انتهای خبر/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما