تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
کد مطلب : ۴۸۲۰۱۹
بازدید فرمانده کل قوا از دستاوردهای موشکی هوافضای سپاه آن هم در بحبوحه آتش‌افروزی‌های رژیم صهیونیستی در غرب آسیا، پیام روشنی برای کشورهای منطقه و دولت‌های غربی به دنبال داشت.
۰
plusresetminus
دستاوردهای موشکی ایران؛ هشدار بازدارندگی در بحبوحه آتش‌افروزی صهیونیست‌ها
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ» به نقل از راه دانا؛ بازدید رهبر انقلاب از دستاوردهای موشکی هوافضای سپاه پاسداران در شرایط حساس کنونی، پیام روشنی را به دولتهای منطقه و قدرت های غربی مخابره کرد که نشان دهنده تعمیق قدرت استراتژیک و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران آن هم در بحبوحه آتش افروزی صهیونیست ها بود.

بیش از یک ماه است که منطقه غرب آسیا در آتش سیاست های دوگانه ایالات متحده آمریکا و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی می سوزد. کاخ سفید با حمایت تجهیزاتی و انسانی از گزاره باطلی به نام اسرائیل در منطقه، عامل اصلی کشتار زنان و کودکان غزه شده است.

جمهوری اسلامی ایران در سطح دیپلماسی بارها و بارها تاکید کرده است که ایران با وجود آنکه حاکی جریان مقاومت در منطقه است، اما درباره اقدامات جریان مقاومت فلسطینی، حماس و جنبش اسلامی هستند که تصمیم سازی می کنند و ایران در این ماجرا هیچ نقشی ندارد با این حال، اما آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاشی باطل به دنبال آن هستند که ایران را به ماجرای درگیری ها در سرزمین های اشغالی وارد کرده و به این بهانه جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند.

حالا، اما در این بحبوحه، بازدید فرمانده کل قوا از جدیدترین دستاوردهای موشکی هوافضای سپاه و رونمایی از هایپرسونیک دو پیام روشنی برای غرب و کشورهای منطقه دارد.

قابلیت رادار گریزی هایپرسونیک ۲
موشک هایپرسونیک دو دارای نوعی کلاهک است که مخصوص موشک های بالستیک است و می‌تواند با سرعت هایپرسونیک در اتمسفر مانور داده و سُر بخورد.

تنها چهار کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران فناوری این نوع از تسلیحات هایپرسونیک را در اختیار دارند.

این نوع پرتابه تنها در طراحی ظاهری  پروازی متفاوت با سرجنگی های مانور دهنده دارد. این نوع موشک در ارتفاع بسیار کمتری به همراه امکان تغییر مسیر مکرر سمت هدف طی مسیر کرده و در نتیجه رادارهای هشدار زودهنگام پدافند دشمن در شناسایی آنها دچار مشکل شده و احتمال غافلگیر کردن مجموعه دفاع موشکی دشمن بسیار را افزایش می دهد.

این تنها یکی از دستاوردهایی بود که در جریان بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه هوافضای سپاه مورد توجه قرار گرفت؛ سامانه پدافندی متحرک «مهران»، سامانه ارتقاء یافته «۹ دی» و پهپاد «شاهد ۱۴۷» تنها بخشی از توان نظامی ایران به شمار می رود.

هزینه‌های سنگین در قبال هرگونه اقدام جاهلانه علیه ایران!
بازدید فرمانده کل قوا در این شرایط امنیتی و نظامی منطقه غرب آسیا پیام امنیتی و استراتژیک روشنی به دنبال داشت.

رهبر انقلاب پیش از این تاکید کرده بودند که دوران بزن و درو تمام شده است حالا، اما این گزاره با نمایش تازه ترین دستاورد موشکی جمهوری اسلامی ایران، عینیت پیدا کرده است.توانمندی بالای موشکی ایران در پیام روشنی را به جهان مخابره کرده که اگر کسی حتی فکر حمله یا تهدید ایران را در سر بپروراند، هزینه سنگینی در قبال اقدام جاهلانه خود خواهد پرداخت.

آمادگی و توانمندی بالا و به روز قدرت دفاعی ایران، هشدار بازدارندگی آن هم در بحبوحه آتش آفروزی های رژیم صهیونیستی است.

نمایش توانمندی جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که رژیم صهیونیستی مدعی به روزترین تجهیزات نظامی و دیوار آهنی، در طول ۴۰ روز اخیر، با شکست غیر قابل ترمیمی چه در عرصه اطلاعاتی و چه در عرصه نظامی در مقابل جریان مقاومت در فلسطین رو به رو شده است و اگر حمایت های آمریکا نبود  سربازان صهیونیستی از وحشت خروش مقاومت، تا به امروز سرزمین های اشغالی را ترک کرده بودند.

چنانچه رهبر انقلاب در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای موشکی هوافضای نیز فرمودند: شکست رژیم صهیونیستی در غزه، یک واقعیت است و پیشروی و ورود به داخل بیمارستانها و یا خانه‌های مردم، پیروزی نیست زیرا پیروزی به معنای شکست دادن طرف مقابل است که رژیم صهیونیستی تاکنون نتوانسته است به آن دست یابد و در آینده هم نخواهد توانست.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵