تاریخ انتشارشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵
کد مطلب : ۴۸۱۹۵۸
فرمانده انتظامی مازندران از رفع تصرف ۹۵۰ میلیارد ریالی اراضی ملی و کشاورزی در شهرهای محمودآباد و گلوگاه خبر داد.
۰
plusresetminus
رفع تصرف ۹۵۰ میلیاردی اراضی ملی و کشاورزی در محمودآباد و گلوگاه
به گزارش بلاغ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسن مفخمی‌شهرستانی گفت: در اجرای طرح برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی ملی و کشاورزی و در پی کسب خبری مبنی بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بخشی از زمین‌های کشاورزی شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام بررسی‌های مقدماتی و تحقیقات پلیسی و پس از هماهنگی‌های قضایی با همکاری ماموران انتظامی و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی، حصارها و ساخت‌وسازهای ایجاد شده در این زمین‌ها تخریب شد.

فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ۸۲ مورد دیوارکشی، تفکیک و ساخت‌وساز غیرمجاز در ۵۳ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پنج روستای توابع شهرستان محمودآباد تخریب و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی، ارزش زمین‌های رهاسازی شده در این عملیات را ۷۹۵ میلیارد ریال عنوان کرد و از تشکیل پرونده برای ۱۲ نفر از سودجویان که اقدام به احداث ساختمان و دیوارکشی در زمین‌های مذکور کرده بودند، خبر داد.

این مسئول همچنین از رفع تصرف ۱۵ هزار متر از اراضی ملی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان گلوگاه خبر داد و افزود: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد زمین‌خواران ۱۵ هکتار از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را تصرف و محصور کردند که با حكم قضایی رفع تصرف انجام شد.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه کارشناسان ارزش زمین‌های تصرف شده را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد كردند، خاطرنشان کرد: از شهروندان خواست، برای حفظ و حراست از اراضی ملی در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

مفخمی‌شهرستانی با تاکید بر در برخورد قاطع و قانونی پلیس با و ساخت‌وسازهای غیرمجاز از مردم خواست برای جلوگیری از تضییع حقوق و زیان‌های مالی قبل از خرید ملک و هرگونه اقدام عمرانی نسبت به استعلام اصالت و کاربری ملک از ادارات مربوطه اقدام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شیطان بزرگ در مرگ تعبیر خواب خود
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۳
ازدواج پیوند مقدس و الهی
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۳