رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خبر داد:

کاهش تقاضا و ثبات قیمت در بازار طلا

تاریخ انتشارشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۸
کد مطلب : ۴۸۱۹۲۸
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: کاهش تقاضا و نرخ ارز عامل اصلی حرکت نزولی قیمت طلا و سکه بر خلاف رشد انس جهانی آنها بوده است.
۰
plusresetminus
کاهش تقاضا و ثبات قیمت در بازار طلا
به گزارش بلاغ؛ نادر بذرافشان، در گفتگو با اقتصاد آنلاین با اشاره به رشد ۱۴ دلاری انس جهانی در طول هفته قبل، اعلام کرد: وضعیت بازار طلا همچنان با کاهش تقاضا روبه‌رو است. این علت همراه با کاهش نرخ ارز باعث شد در طول هفته قبل قیمت طلا و سکه کاهشی شود.
وی با تاکید بر این اینکه کاهش تقاضا در بازار ادامه دارد تصریح کرد: شرایط اقتصاد دچار رکود چشمگیری است. در طول سال‌های گذشته رکود این‌چنینی در بازار نداشتیم. از ابتدای سال این رکود بوده و تشدید شده است. البته شرایط به گونه‌ای نیست که اصلا داد و ستد نباشد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنین درباره آینده قیمت‌ها گفت: پیش‌بینی می‌شود فعلا قیمت‌ها ثبات نسبی را طی کند. در طی روزهای اخیر نوسان چشمگیری در بازار نبوده است و این شرایط ادامه خواهد داشت.
بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار این هفته طلا و سکه تحت تاثیر کاهش نرخ ارز حرکت نزولی داشت. بر این اساس قیمت سکه تمام که در شروع هفته قبل ۲۹ میلیون و۳۰ هزار تومان بود در آخرین روز معاملاتی هفته به ۲۸ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید که کاهش ۱۴۰ هزار تومانی داشت.
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در محدوده دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان در نوسان بود بود و در پایان هفته قبل به قیمت
دو میلیون و ۴۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان در هر گرم رسید.
هر مثقال طلا هم ۱۰ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان شد که نشان می‌دهد طلای آب شده هم نوسان آنچنانی نداشته است و تقریبا ثبات داشته است.
اما یک موضوع مهم در بازار طلا، همچنان کاهش تقاضاست که به نظر می‌رسد طلا دیگر جذابیت لازم برای سرمایه‌گذاری را ندارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شیطان بزرگ در مرگ تعبیر خواب خود
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۳
ازدواج پیوند مقدس و الهی
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۳