تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۷
کد مطلب : ۴۸۱۹۰۷
دادگستری مازندران از برگزاری جلسه دادرسی الکترونیک با کشورهای انگلستان و اسپانیا در مازندران خبر داد.
۰
plusresetminus
برگزاری دادرسی الکترونیک با کشورهای انگلستان و اسپانیا در مازندران
به گزارش بلاغ، طبق اعلام دادگستری مازندران، با بهره‌گیری از زیرساخت‌های معاونت فناوری اطلاعات دادگستری استان مازندران، جلسه دادرسی حضوری و الکترونیک به صورت همزمان با کشورهای انگلستان و اسپانیا در شعبه چهار حقوقی دادگاه حقوقی شهرستان آمل برگزار شد.

این دادرسی حقوقی برای برخی از اصحاب دعوی در داخل کشور به صورت حضوری و برای برخی از اشخاص خارج از کشور در انگلستان و اسپانیا، با اخذ اظهارات اصحاب پرونده توسط مقام قضائی به صورت مجازی برگزار شده است.

جلسه رسیدگی به پرونده با موضوع اختلافات ملکی با حضور چند تن از اصحاب پرونده در ایران و سه نفر دیگر از شهرهای بریستول و لندن درکشور انگلستان و شهر مالاگا در اسپانیا برگزار شده و این سه نفر از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت کردند.

در قانون آئین دادرسی کیفری، دادرسی به صورت الکترونیک پیش بینی شده و در این راستا، برگزاری جلسات دادگاه به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس با هدف جلوگیری از تجدید اوقات و تسریع در رسیدگی و صدور احکام انجام می‌شود.

بر اساس گزارش معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان مازندران، با استفاده از ظرفیت‌های موجود و نصب و راه اندازی تجهیزات فنی لازم در شعب دادگستری استان، امکان برگزاری جلسات رسیدگی الکترونیک در تمامی محاکم و شعب تحقیق دادسرا فراهم است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰