تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۴۸۱۹۰۱
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: بستر حضور و نقش‌آفرینی همه گروه‌های سیاسی در انتخابات فراهم است.
۰
plusresetminus
بستر نقش‌آفرینی همه گروه‌های سیاسی در انتخابات فراهم است
به گزارش بلاغ؛ سید محمدتقی شاهچراغی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران، اظهار کرد:‌ وزارت کشور براساس راهبرد و فرمایشات مقام معظم رهبری در انتخابات پیش رو چهار اصل مشارکت،‌ سلامت،‌ رقابت و امنیت را در دستور کار قرار داده است و برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی ستاد انتخابات حول این محورها انجام می‌شود. 

وی با اشاره به رسالت علما و روحانیت در روشنگری و تبیین موضوعات گفت: علما و خطبای دینی به عنوان محل رجوع و اعتماد مردم نقش موثری در افزایش مشارکت عمومی و همبستگی اجتماعی و فعال نمودن گروه های مردمی دارند و برگزاری یک انتخابات باشکوه نیازمند نقش‌آفرینی همه نخبگان در این عرصه است. 

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بخش سلامت انتخابات طبق چارچوب مشخص شده قانون افزود: در مراحلی از روند برگزاری انتخابات از جمله پیش‌ثبت‌نام ،‌ثبت‌نام به صورت الکترونیکی انجام شده است و اجرای رای‌گیری الکترونیکی هم در یک هشتم از حوزه‌های انتخابیه انجام خواهد شد. 

شاهچراغی در ادامه بیان داشت:‌ در موضوع رقابت علیرغم اینکه رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی صرفا سیاسی نیست و بخش از آن منطقه‌ای و محلی است اما بسترها برای حضور و نقش‌آفرینی تمامی گروه‌های سیاسی در چهارچوب قوانین کشور در این عرصه فراهم شده است. 

رئیس ستاد انتخابات افزود: تاکنون از همه گروه‌های سیاسی برای حضور در انتخابات پیش‌رو ثبت‌نام کردند و حضور دارند مگر افرادی که براساس قانون از جمله مسائل حقوقی احراز صلاحیت نشدند که البته مطابق با قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی امکان پیگیری این افراد نیز بعد از ثبت اعتراض در هيئت‌های نظارت و شورای نگهبان فراهم است. 

شاهچراغی اظهار داشت: کاهش مشارکت مردم در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی کشور از موضوعات راهبردی کلان رسانه‌های دشمن است و آنها با تبلیغات و فضاسازی‌های رسانه‌ای که انجام می‌دهند یاس و ناامیدی در مردم را پیگیری می‌کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عاشورا، کوله‌باری تلخ و پرارزش
سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴
مازندران غرق در ماتم تاسوعای حسینی
دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰