تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
کد مطلب : ۴۸۱۹۰۰
مدیرکل امور روستایی مازندران گفت: درجه ۳۲۹ دهیاری حائز شرایط استان به‌زودی تعیین می‌شود.
۰
plusresetminus
۳۳۰ دهیاری مازندران به‌زودی تعیین درجه می‌شوند
به گزارش بلاغ، علی‌اصغر احمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با درخواست اداره کل امور روستایی استانداری مازندران ارتقای درجه ۲۶۸ دهیاری استان درخواست شد که با موافقت همراه بود، اظهار کرد: پس از تأیید ارتقا درجه، توسط سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور به استانداری مازندران ابلاغ شد تا به اطلاع دهیاران رسانده شود.

وی همچنین از تعیین درجه ۳۲۹ دهیاری حائز شرایط دیگر مازندران همزمان خبر داد و افزود: ارتقاع و تعیین درجه دهیاری‌های مازندران موجب افزایش واریزی به حساب دهیاری‌ها از سمت وزارت کشور و همچنین اجرای طرح‌های عمرانی مهم خواهد شد.
 
مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران ارتقاع و تعیین درجه دهیاری‌ها را با استناد به ماده ۴۸ مکرر آیین نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهر و روستا و نحوه انتخاب دهیار دانست و یادآور شد: ارتقاع درجه دهیاری‌ها براساس برخی از فاکتورها از جمله مرکز دهستان بودن، داشتن قابلیت گردشگری، جمعیت بالای روستا، درآمد و وسعت محقق می‌شود.
 
احمدی با اشاره به اینکه مازندران ۳ هزار و ۶۰۰ روستا، آبادی، مکان و مزرعه دارد که ۲ هزار و ۲۲۷ روستای استان دارای دهیاری هستند، تصریح کرد: ارتقاع درجه و تعیین درجه دهیاری‌های از مدتها قبل درخواست شده بود که با تأکید استاندار و پیگیری سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران محقق شد.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰