مدیرعامل توزیع برق غرب مازندران خبر داد:

بهره‎برداری از خط دومداره شبکه برق در آزادراه تهران-شمال

تاریخ انتشارجمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷
کد مطلب : ۴۸۱۸۹۸
مدیرعامل توزیع برق غرب مازندران گفت: به‌منظور تامین برق موقت تونل البرز و پایداری شبکه برق، فیدر مجزایی از پست ۶۳‌.۲۰ کیلوولت مرزن‌آباد احداث شد.
۰
plusresetminus
بهره‎برداری از خط دومداره شبکه برق در آزادراه تهران-شمال
به گزارش بلاغ،مصطفی بابایی در آئین بهره‌برداری از خط دو مداره فشار متوسط از مرزن‌آباد تا دزدبن، اظهار کرد: فیدر جدید کوهستان به منظور تامین برق موقت تونل البرز با همکاری شرکت احداث و بهره برداری آزاد راه تهران-شمال و با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال از پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مرزن‌آباد اجرا شد.

وی افزود: در این طرح به‌دلیل فاصله زیاد بار تونل از محل پست و تقویت ولتاژ شبکه در منطقه بالادست، دو دستگاه بوستر در مناطق مکارود و هفت برادران نصب شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران تصریح کرد: با جداسازی تمامی آنتن‌های فرعی شبکه فشار متوسط تا منطقه دزدبن و ایجاد قابلیت رینگ موثر آن با این فیدر جدیدالاحداث، در مواقع لزوم امکان جابجایی بار بین فیدر جدید کوهستان و فیدرهای موجود بلده و کندوان فراهم شد.

این مسئول با اشاره به روند هوشمندسازی شبکه‌های برق این شرکت، ادامه داد: در این طرح از کلیدهای قدرت اتوماسیونی با قابلیت کنترل و مانیتورینگ هوشمند از مرکز دیسپاچینگ شرکت استفاده شده که موجب افزایش قدرت مانور شبکه می‌شود.

بابایی با بیان اینکه مطابق با میزان توان درخواستی شرکت احداث و بهره برداری آزادراه تهران-شمال، پروژه تکمیلی احداث پست جدید ۶۳.۲۰ کیلوولت در منطقه کندوان در دستورکار قراردارد، یادآور شد: با توجه به بار ترافیکی سنگین جاده کندوان و شرایط آب و هوایی و موقعیت کوهستانی این جاده، مرکز اتفاقات شبکه و فوریت‌های برق در این منطقه دایر بوده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع عیوب احتمالی و برقدار کردن شبکه در مواقع نیاز اقدام کند.

گفتنی است تونل‌های سه قلوی البرز هر یک به طول ۶ هزار و ۴۰۰ متر بوده و طولانی‌ترین تونل آزادراهی کشور است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عاشورا، کوله‌باری تلخ و پرارزش
سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴
مازندران غرق در ماتم تاسوعای حسینی
دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰