تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۲
کد مطلب : ۴۸۱۸۶۵
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران گفت: بخش عمده‌ای از تخلفات اداری دستگاه‌های اجرایی، ناشی از جهل به قانون است.
۰
plusresetminus
عمده تخلفات اداری ناشی از جهل به قانون است
به گزارش بلاغ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، امید محبی در دوره آموزشی آشنایی با نظام رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مازندران اظهار کرد: در واقع شأن هیئت‌های تخلفات اداری دستگاه‌ها یک شأن رسیدگی است که ورود این هیئت به آموزش، یک اقدام ارزشمند است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از تخلفات اداری دستگاه‌های اجرایی، ناشی از جهل به قانون است و از آن سو، جهل به قانون، حجت و دلیل محسوب نشده و لذا مسئله آموزش بسیار مهم است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم در راس اقدامات خود مبارزه با فساد بوده که به عنوان یک رکن اساسی در الویت دستگاه‌های اجرایی قرار داده و لذا زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که حتی یک مورد حتی تخلف اداری رخ دهد.

این مسئول ادامه داد: کمترین لطمه تخلفات اداری، کاهش سرمایه اجتماعی و بی‌اعتمادی مردم به نظام و دولت است و لذا بخش عمده‌ای از نارضایتی مردم  به حتی احساس تخلف در نظام اداری باز می‌گردد و این به ذهن او متبادر می‌شود که کار او از روند معمول پیش نخواهد رفت.

محبی عنوان کرد: تغییر این نگاه مردم در گرو عملکرد درست کارکنان دستگاه‌های اجرائی است تا این ذهنیت تغییر یابد و قطعا رضایت مردم از عملکرد دستگاه‌ها و ارائه خدمت کارکنان به ارباب رجوع، این نگاه را تغییر خواهد داد.

وی بیان کرد: اینکه هر کدام از ما در جای جای مسئولیت خودمان، کار درستی را به مردم ارائه ندهیم و انتظار داشته باشیم دیگر دستگاه‌ها به ما خدمات مطلوب ارائه کنند یک انتظار منتج به وقوع نیست و این چرخه بسیار مهم است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، اعلام کرد: هر یک از ما اگر به تکلیف خود در ارائه خدمت و تکریم ارباب رجوع درست کنیم به نظام جمهوری اسلامی خدمت کرده‌ایم و موجب کاهش فاصله میان مردم و دستگاه‌های اجرایی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی در دستگاه‌های اجرایی استان خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
262
جناب آقای محبی الان مدیران را نمایندگان انتخاب میکنند و هیچکدام شان کتاب قانون مرتبط با آن دستگاه اداری را مطالعه نمی کنند چه انتظاری از او داری . یکی از همکاران گفته بود چند روز قبل رفتم اداره ایی برای پیگیری کارم ، کارشناس مربوطه گفت چون مدیر مان عوض شده باید دوباره بازدید شود گفت یک هفته نشده بازید این نشان از عدم آشنایی مدیران به قوانین و مقررات است .
خواهش میکنم قبل از اینکه مدیری را برای اداره ایی انتخاب کنید از قوانین و مقررات آن آزمون بگیرید تا مردم بقول شما سرمایه اجتماعی بی اعتماد از دولت نشود.
عاشورا، کوله‌باری تلخ و پرارزش
سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴
مازندران غرق در ماتم تاسوعای حسینی
دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰