نماینده ولی فقیه در مازندران:

مراقب نفوذ در دستگاه‌های اجرایی باشیم

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۴۸۱۸۱۸
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه نفوذ در دستگاه‌های اجرایی مسئله بسیار جدی است، گفت: از نظر امر به معروف از گردنه‌های نظارت محافظت شود.
۰
plusresetminus
مراقب نفوذ در دستگاه‌های اجرایی باشیم
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی صبح امروز در دیدار با قائم‌مقام معاونت امور اجرایی دیوان محاسبات کشور ضمن اعلام مراتب انزجار نسبت به اقدامات ددمنشانه صهیونیست‌های غاصب جلاد، اظهار کرد: از اینکه مازندران موفق به کسب رتبه اول در امور اجرایی دیوان محاسبات کشور شده است جای خرسندی دارد.

وی افزود: انسان است و حرص و وسوسه‌های مختلف، که او را فریب داده و افراد را وادار به جنایت و مسئولان را وادار به تخلفات و چشم روی هم گذاشتن جرائم می‌کند، اولا نیاز به این است که فاز معنویت و تقوا تقویت شود و ثانیا باید مسئله نظارت‌های مدرن همچون جریان الکترونیکی بودن کارکرد و دولت الکترونیک در دیوان محاسبات جدی گرفته شود.

محمدی‌لائینی گفت: در برخی از کشورها خبری از تقوا و ایمان نیست اما ذیل نظارت‌های مجهز سوءاستفاده ‌ها کم است و پایش‌های الکترونیکی نظارت‌ها کامل است، در این زمینه هم باید به سمت تجهیز و دولت الکترونیک پیش برویم.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: نگه داشتن این مجموعه نظارتی در راستای صداقت و امانت خودش بخشی از مدیریت است، مجموعه را باید حفظ کرد تا به‌وسیله آن استان حفظ شود، نفوذ خیلی مسئله جدی‌ای است، در عین ارائه گزارشات خوب باز شاهد ریخت و پاش و مصارف غیرنیاز توسط بسیاری از دستگاه‌های اجرایی هستیم که باوجود نظارت، امر به معروف و حراست جایز نیست.

امام جمعه ساری بیان کرد: از نظر امر به معروف هم باید از گردنه‌های نظارت محافظت شود، در ادارات باید از خرابی تاسیسات و گرمایش و سرمایش اضافه جلوگیری شود، ما مملکت غنی هستیم، تربیت اقتصادی و مصرف ما باید جدی تر گرفته شود.

این مسئول با بیان اینکه گاهی نظارت‌ها همراه با نوعی ابُهت‌ها و وحشت‌آفرینی‌های کاذب است که دست مدیران را می‌بندد، عنوان کرد: می‌توان با آموزش شاهد نظارت دقیق بدون ملاحظه اما همراه با رافت داشت و ترس بیخود ایجاد نکرد تا همه راغب و مشوق نظارت باشند، جمع بین نظارت و رافت خودش نوعی هنر مدیریتی است.

وی با تاکید بر لزوم نظارت امینانه و صادقانه بر دستگاه‌ها، کرد: دانش‌بنیان کردن نظارت همراه با صداقت، اخلاق، معنویت، ایمان و تقوا و موارد دیگر در این دستگاه نیز ضرورت دارد، آموزش و توجیه شدن دستگاه‌ها را جدی بگیرند تا استانی بدون تخلف باشیم که می‌توان به آنجا رسید.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
نفوذ بیداد می کند چطور دلبسته های دولت قبل رنگ عوض کردند و دراین دولت همه کار می کنند
feedback
Iran, Islamic Republic of
نفوذ خالص در اداره .....چون با ریاست سازمان رفیق می تازد
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
feedback
Iran, Islamic Republic of
چرا نظر مارا قرار نمی دهید
مگر ذره ای زیاده روی و توهین بود . حتی حقایق و مستندات زیادی از مفاسد در اداره.... هست که همه می دانند
لطفا سانسور نکنید
لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵