تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶
کد مطلب : ۴۸۱۵۲۳
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مظلومان غزه هیچ امنیت و آرامشی ندارند و دنیای ظالمان هم جنایات صهیونیست را حمایت می‌کند.
۲
plusresetminus
ظالمان دنیا جنایات رژیم صهیونیستی را حمایت می‌کنند
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی بعد از ظهر امروز در مراسم رونمایی از پوستر و آغاز فعالیت سایت اطلاع‌رسانی همایش ملی بررسی شخصیت‌شناسی و سیره‌شناسی آیت‌الله نظری خادم‌الشریعه، اظهار کرد: تجلیل از سه شخصیت بزرگ شهدا شیخ فضل الله نوری، شهید هاشمی نژاد و شهید آیت الله سلیمانی که علم را با جهاد و خون و شهادتشان درآمیختند هم بسیار لازم و مهم است و حتما باید حوزه و دانشگاه با تعامل هم، چنین همایشی را برگزار کنند.

وی با اشاره به جریان غزه و فلسطین، افزود: در همین لحظه که با آسودگی اینجا نشستیم مظلومان آنجا هیچ امنیت و آرامشی ندارند؛ بی‌پناه، بی‌غذا و دارو بمباران می‌شوند و دنیای ظالمان هم جنایات صهیونیست را حمایت می‌کند اما مظلومان عالم معترض هستند.

محمدی‌لائینی اعلام کرد: خداوند در قرآن در سه جا درباره فساد آسمان و زمین سخن گفته است، یکی از فساد زمین و دیگری آسمان و زمین و جایی هم از فساد این دو و آنچه در آن است (مَن فیهِم)، در آیه ۲۵۱ سوره بقره خداوند می‌فرماید که اگر کسانی پیدا نشوند که برخی از جنایت‌کاران را از بین ببرند اینها زمین را فاسد می‌کنند که داستان غزه همین است.

نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن اظهار امیدواری برای از بین بردن رژیم صهیونیستی توسط این مردم مظلوم؛ تاکید کرد: در طول تاریخ همواره این اتفاق افتاده، به استناد آیه ۲۲ سوره انبیا در مورد توحید و شرک خداوند می‌فرماید که اگر بنا بود همتایی برای خدا وجود داشته باشد آن وقت زمین و آسمان فاسد می‌شد، شرک یک توهمِ بسیار باطل و غلط است که همه انبیا با آن مقابله کردند، در مورد سوم طبق آیه ۷۱ سوره مومنون اگر بنا باشد که حق تابع هوای نفس باشد همه به فساد و تباهی کشیده می‌شوند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه هوای نفس معرکه می‌کند، ادامه داد: هوای نفس زمین و آسمان و (مَن فیهِم) را خراب و ضایع می‌کند که بسیار خطرناک است و نقطه هدایت و حق در مقابل آن قرار دارد، هوای نفس در سه حوزه؛ قضاوت، حکومت و علم خیلی مهم‌تر است.

این مسئول همچنین با اشاره به آیه ۱۷۶ سوره اعراف، گفت: حضرت داوود هم قاضی و هم حاکم بود که خداوند به او فرمود اگر هوای نفس را به‌ کار بگیری خداوند تو را از حکومت جدا می‌کند.

وی تاکید کرد: ما نیاز به کسانی داریم که حامیان حقیقت و حاملان هدایت باشند تا هوای نفس یکه تازی نکند، مصداق بارز حاملان هدایت عالمان دینی هستند، هر که در سطح خودش علم کسب کرده است، آیت الله نظری در سطح بسیار مطلوب از علم، هدایت و تقوا بهره گرفته است.

محمدی‌لائینی تصریح کرد: امروز هوای نفس دنیا را به یک جهنم تبدیل می‌کند، آمریکا و اسرائیل با هوای نفس می‌خواهند همه چیز ملت‌های دیگر را داشته باشد، مردم مظلوم هم می‌مانند که صبر کنند یا مقابله کنند، لاتُظلَمون بودن یعنی عدم صبر و سکوت، که سخت بوده و نتیجه‌اش شهید دادن و حال و هوای الان غزه است، نتیجه‌اش شهدایی است که ما داده‌ایم، باید ایستاد و خداوند وعده داده که اگر بایستید شما را یاری خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه حامیان هدایت اگر به‌وسیله حاملان حقیقت حمایت نشوند کُمیتشان لنگ می‌ماند، اذعان داشت: در مقابل هوای نفس، هم هدایت و هم حقیقت قرار دارد؛ در ایران اسلامی مردم ایستادند حضرت امام (ره) و انقلاب پیروز شد، البته حاملان هدایت باید حامیان حقیقت باشند، پس اگر بتوانیم این جریان را به راه بی‌اندازیم بزرگترین ضربه بر پیکر جریان هوای نفس زده خواهد شد، امیدواریم قدردان حاملان هدایت همچون آیت الله نظری باشیم و خودمان حامیان حقیقت باشیم.

وی در پایان از سلمان فارسی یا سلمان محمدی که هوای نفس خود را به خواست امیرالمومنان (ع) ترجیح داد و فقیر و فقرا و علم را دوست داشت، یاد کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
چه خبره همایش ملی شخصیت شناسی وسیره شناسی!بودجه دارید برید سیره شناسی امام روح اله و امام خامنه ای عزیز رو ترویج کنید ! بودجه و اعتبار دارید برید صرف زیست بوم مومنانه در مرکز استان کنید که هیچ نشانی از مذهبی بودن مرکز استان نیست!! بلوار خزر از سه راه فرح آباد تا تبرستان دو طرف برید ببینید چه خبره @!! خیابان فرهنگ برید ببینید چه خبره!! خیابان قارن برید ببینید!! اینا هم دنبال هماااااایش مللللی سیره شناسی! جبهه و جهاد وتیره وترکش این انقلاب از آن پدران ما بود نان ونمک سفره انقلاب از آن دیگران!!! به اصل خود به امام روح الله و سیره وستوک ایشان و به خط رهبری عزیز امام خامنه ای عزیز برگردید.
feedback
Iran, Islamic Republic of
بسیا ر عالی . بودجه فرهنگی ارگان های فرهنگی صرف امور سبک زندگی اسلامی ایرانی گردد وسبک زیست بوم مومنانه ای این عزیز گفتند عالی بود
feedback
Iran, Islamic Republic of
بلاغ نیوز نظرات ملت رو منتشر کنید
لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵