تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
کد مطلب : ۴۷۸۶۴۲
بر اساس داده‌های منتشر شده توسط اداره ملی آمار ایتالیا موسوم به ایستات ISTAT، بیش از یک سوم جمعیت این کشور تا سال ۲۰۵۰ بالای ۶۵ سال سن خواهند داشت.
۰
plusresetminus
معضل نیروی آماده به کار در ایتالیا شدت گرفت
به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های منتشر شده توسط اداره ملی آمار ایتالیا موسوم به ایستات ISTAT که در هفته جاری میلادی منتشر شد، بیش از یک سوم جمعیت این کشور تا سال ۲۰۵۰ بالای ۶۵ سال سن خواهند داشت که در مقایسه با یک چهارم ثبت شده در سال گذشته افزایش شدیدی نشان می‌دهد.
این گزارش پیش‌بینی می‌کند که نسبت جمعیت آماده به کار (۱۵ تا ۶۴ سال) به افراد خیلی جوان یا خیلی مسن برای کار (۰-۱۴ یا ۶۵ و بالاتر) در سومین کشور بزرگ منطقه یورو، "از حدود سه به دو در سال ۲۰۲۲ به حدود یک به یک در سال ۲۰۵۰ کاهش خواهد یافت."
کاهش جمعیت کار و پیری چالش‌های بزرگی برای ایتالیا ایجاد کرده است که منجر به کاهش اجتناب‌ناپذیر بهره‌وری اقتصادی و هزینه‌های رفاهی بالاتر در کشوری می‌شود که در حال حاضر بیشترین فیش حقوق بازنشستگی را در میان ۳۸ کشور عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)  دارد.

این آژانس آماری همچنین پیش بینی کرد که جمعیت ایتالیا کاهش خواهد یافت و از ۵۹ میلیون نفر در سال گذشته میلادی به ۵۴.۴ میلیون نفر تا سال ۲۰۵۰ خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۵۰ آمار تولد نیز به پایین ترین رقم خود در تاریخ این کشور یعنی زیر ۴۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
به گفته جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا که دولتش متعهد شده است به خانواده هایی که می خواهند بچه دار شوند، کمک های مالی بیشتری ارائه کند، مهاجرت می تواند راه حلی برای رکود جمعیتی که ایتالیا و بقیه اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار می دهد، ارائه دهد.
به گفته جوزپه والدیتارا، وزیر آموزش و پرورش ایتالیا که این سناریو را "هشداردهنده" خوانده است، جمعیت سن مدرسه در ایتالیا در دهه آینده به دلیل کاهش نرخ زاد و ولد و ادامه فرار مغزها به میزان یک میلیون نفر کاهش خواهد یافت.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما