نماینده ولی فقیه در مازندران:

پیامبر اکرم(ص) مایه نجات بشریت است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۰
کد مطلب : ۴۷۸۶۳۱
نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) مایه نجات بشریت است، گفت: امیدواریم بتوانیم به دستورات و خواسته‌هایشان عمل کنیم.
۰
plusresetminus
پیامبر اکرم(ص) مایه نجات بشریت است
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در مراسم میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) و مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب مدرسه محمدیه قائم‌شهر، ضمن تبریک میلاد امام جعفر صادق (ع) و پیامبر اکرم (ص)، با اشاره به رتبه بالا مدرسه محمدیه، افزود: در سالروز ولادت برخی‌ها باید گریه کرد و گفت که ای‌کاش چنین انسانی به‌وجود نمی‌آمد، اما در سالروز بعضی‌ها خدا را شکر می‌کنیم که این موجود و بشریت را آفریده است، همچون ولادت پیامبر اکرم (ص).

محمدی‌لائینی تأکید کرد: صدای ناله شیطان در سالروز ولادت پیغمبر خاتم بلند شد، چرا که زمینه سعادت انسان‌ها فراهم شده و خداوند یک چنین انسانی را فرستاده که به کتاب و آئینش بشریت نجات پیدا کرده و به سعادت می‌رسند و شیطان از گمراه‌کردن آنان محروم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) مایه نجات بشریت است، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم به آئین، دستورات و خواسته‌هایشان عمل کنیم.

امام‌جمعه ساری ادامه داد: جنگ فرهنگی با تمام‌قد در مقابل ارزش‌های پیامبر ایستاده، ما باید دین را یاری کنیم مصداقش این است که بچه‌های مستعد به حوزه‌های علمیه بیایند طلبه و مروج دین شوند.

این مسئول تأکید کرد: انتظارمان این است که مردم متدینمان قوم سلمان بوده و مایه افتخار باشند، برای طلاب مقطع تلبس به لباس روحانیت یک عمر از نو بوده و سرنوشت‌ساز است و خداوند برای این مقطع حساب دیگری باز کرده و عنایتش را به کسانی که به این لباس ملبس شدند مضاعف می‌کند.

وی با اشاره به زندگینامه حضرت علامه طباطبایی، بیان کرد: ایشان زمانی که در نجف از فقر و ناراحتی اظهار گلایه کرد با پیامی که در طول مدت ۲۰ سال از ملبس شدن مورد عنایت خداوند قرار گرفت دریافت کرد؛ البته تلبس، شایستگی‌ها و شرایطی دارد که باید رعایت شود، مدارای درست، معاشرت، ادبیات و ادب، دغدغه‌مندی و دلسوزی از لوازم ضروری یک طلبه است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵