مسئول تعلیم‌وتربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور خبر داد:

ثبت‌نام ۲ هزار و ۶۲۰ نفر در مسابقات قرآنی بسیج

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۰
کد مطلب : ۴۷۸۶۲۶
مسئول تعلیم‌وتربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور گفت: ۲ هزار و ۶۲۰ نفر برای حضور در سی‌امین دوره مسابقات قرآنی بسیج ثبت‌نام کردند.
۰
plusresetminus
ثبت‌نام ۲ هزار و ۶۲۰ نفر در مسابقات قرآنی بسیج
حجت‌الاسلام میثم بابایی در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به مسابقات قرآنی بسیج اظهارکرد: سی‌امین دوره مسابقات قرآنی بسیج در مرحله اول به نام مساجد و حوزه‌های مقاومت، مرحله دوم ناحیه، مرحله سوم استانی و مرحله چهارم در سطح کشور اجرایی می‌شود.

 وی با اشاره به سه بخش فردی، خانوادگی و گروهی مسابقات افزود: در بخش مسابقات فردی ۴۰ رشته با تنوع فراوان وجود دارد که هدف از این مسابقات این است که هر کسی به‌عنوان یار قرآنی در مسابقه شرکت کند و مشوقی برای کودکان، نوجوانان و جوانان و خانواده‌ها در راستای انسی با قرآن باشد.

مسئول تعلیم‌وتربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور بیان کرد: از ویژگی مسابقات قرآنی بسیج این است که علاوه بر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و... محور برنامه‌های مسابقات است که امسال دعای ۲۰ و ۲۴ صحیفه سجادیه، حفظ ۱۰ و ۴۰ حکمت از نهج‌البلاغه از موضوعات مسابقات است.

این مسئول گفت: بخش دوم مسابقات، شرکت خانواده‌ها است و برای اعضای خانواده پدر، مادر و کودکان زیر ۱۰ سال و فرزندان بالای ۱۰ سال مطالب جداگانه‌ای برای شرکت در این مسابقات مشخص شده است.

 بابایی با اشاره به بخش سوم تأکید کرد: در بخش گروهی افراد هر گروه جداگانه یک فعالیت قرآنی مانند مفاهیم آیات، ترجمه، حفظ آیات و... را ارائه می‌دهند.

 وی با اشاره مسابقات بین المساجد و مسابقات در سطح حوزه‌های مقاومت با اشاره به همکاری جمعی برای مسابقات قرآنی افزود: امسال شور قابل وصفی به وجود آمد و نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت قابل‌مشاهده داشتیم که بسیار چشمگیر بود و نتیجه آن در مسابقات ناحیه قابل‌توجه است.

 مسئول تعلیم‌وتربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور یادآور شد: امسال تعداد شرکت‌کنندگان و تعداد نفرات برتر در حوزه‌ها افزایش داشته و در برخی رشته‌ها شروع مسابقه مانند حفظ ۱۰ جز قرآن از ناحیه است.

 بابایی با اشاره به حمایت بیشتر پرچم‌داران قرآن در بسیج و شهرستان اظهارکرد: شهرستان نور در حوزه فرهنگ قرآنی رشد قابل‌ملاحظه و ظرفیت بی‌نظیری دارد که در محل حوزه‌ای از مجموعه‌های حوزه مقاومت در ۱۱ حوزه شهرستان ۲ هزار و ۶۲۰ نفر در سایت برای مسابقات ثبت‌نام کردند.

 وی گفت: مسابقات در مرحله حوزه‌ای از اول مهر تا ۱۰ شهریور در سطح پایگاه‌های مقاومت، مساجد و حوزه‌های مقاومت شهرستان و در مرحله ناحیه در سه روز به طور جداگانه مسابقات خانوادگی و گروهی، فردی خواهران و فردی برادران اجرا شد.

 مسئول تعلیم‌وتربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور با اشاره به اینکه از نفرات برتر حوزه تجلیل شد، بیان کرد: ثبت‌نام این مسابقات از اردیبهشت آغاز و ۱۰ مهر اختتامیه مسابقات قرآنی در مصلی الغدیر نور برگزار و از نفرات برتر تجلیل شد.

 این مسئول با اشاره به اینکه نفرات برتر شهرستان برای مسابقات استانی اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: نفرات اول در هر بخش در این مسابقات به مرحله استان راه پیدا می‌کنند و در بخش فردی برخی رشته‌ها حفظ بیش از سه جزء قرآن، پنج جزء، ۱۵ جزء، حفظ کل، ترتیل‌خوانی، اذان، حفظ و ترجمه ۴۰ حکمت نهج‌البلاغه، دعاخوانی و... مرحله استانی دارد.

 بابایی با اشاره به تأثیر قرآن در خانواده‌ها اظهارکرد: باور خانواده‌ها در رشد انسانیت فرزندان کم‌رنگ و دغدغه‌ها در حوزه مادی و رفاهی بیشتر شده است.

 وی با اشاره به غذای روح افزود: توجه به غذای روح سبب آرامش است و مادیات، مسائل ظاهری و رفاهی باید برای خانواده‌ها و فرزندان در جهت رفع نیازهای واقعی فراهم شود؛ اما نباید به مسائل انسانی و روحی در خانواده بی‌توجه بود.

 مسئول تعلیم‌وتربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نور بیان کرد: توجه به رشد تک‌بعدی در مادیات مانند باتلاق و مرداب است که انسان را بیشتر به سمت خود می‌کشاند؛ اما سبب آرامش روحی نمی‌شود و آنچه که می‌تواند سبب انس، محبت، نزدیکی و آرامش بین پدر، مادر و فرزندان شود، تربیت در پناه قرآن است (الابذکر الله تطمئن القلوب) و رشد در پرتو الله و قرآن راه نجات و آرامش را برای انسان فراهم می‌کند.

 بابایی در اهمیت فرهنگ قرآنی در مدارس اظهارکرد: آموزش‌وپرورش باید علاوه بر بعد آموزشی به بعد پرورشی توجه ویژه‌ای داشته باشد تا دانش‌آموزان از نظر انسانی نیز رشد و پرورش پیدا کنند.

 وی گفت: رشد فرهنگ، مهارت و تربیت دانش‌آموزان به منزل، مدرسه و مسجد ارتباط مستقیم دارد که هم‌زمان باید در کنار هم با برنامه‌های مؤثر تربیتی در این راستا اقدام کنند.
 
 انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵