تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۰
کد مطلب : ۴۷۸۶۲۴
وزیر صمت در اظهاراتی از وضعیت سیاست‎گذاری در عرصه تولید و صنعت و نبود فرماندهی واحد و یکپارچه در آن انتقاد کرد.
۰
plusresetminus
علی‌آبادی: به رئیس جمهور گفتم من وزیر التماسم
به گزارش بلاغ؛ علی‌آبادی، وزیر صمت، گفت: «هیچ‎کس اختیار هیچ کاری را ندارد. دست همه است. یک‎ خرده‎اش دست آقای خاندوزی (وزیر اقتصاد) است، یک خرده‎اش دست بانک مرکزی... من می گویم ارز بدهید، به من می گویند: تو فقط تیکش را (درون سیستم) بزن. من هم فقط تیک می‎زنم. بقیه اش را باید دیگران انجام بدهند که انجام نمی دهند. همه‎اش شده است التماس. به آقای رئیس جمهور هم گفتم. گفتم ما وزیر التماسیم. هی می‌گوییم خواهشاً.. التماس می کنیم.»

وی در ادامه با اشاره به فقدان رهبری واحد تولید گفت: «واقعاً ما یک نفر را به عنوان فرمانده تولید نمی شناسیم. به آقای رئیس جمهور گفتم شما خودت بشو فرمانده تولید. یا یک کسی را بگذار فرمانده. منتها یک نفر، نه این که مقداری از اختیارات دست وزیر اقتصاد باشد، بخشی از آن دست علی آبادی، و ... که در آن صورت هیچ‎کس هم پاسخگو نیست و نمی شود یقه هیچ‎کس را هم گرفت.»

وزیر صمت که اظهاراتش همراه با نمایش ارائه خلاصه توضیحات از روی پاورپوینت بود، محور دیگر ایجاد اختلال در فرایند سیاست‎گذاری تولید و صنعت را وجود مداخلات زیانبار دانست و همراه با مزاح گفت: در اصل مداخلات زیانبار نمایندگان بوده که در این‎جا واژه نمایندگان را حذف کرده ام!وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: «مثلاً برق کم می آوریم، برق صنعت را قطع می کنیم، کجای دنیا این کار را می کنند؟ این در حالی است که قانون نیز می گوید این کار را نکن. اما ما با ملاحظاتی این کار را می کنیم. گاز کم می آوریم، باز گاز صنعت را قطع می کنیم. این درست نیست. الان هیچ کس مسئول تامین هیچ مزیتی برای صنعت نیست.»

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵