تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۴۷۸۶۱۷
طی سال‌های گذشته بسیاری از ایرانیان به امید عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در این کشور خانه خریداری کرده بودند.
۰
plusresetminus
ضد حال بزرگ به ایرانیان خریدار خانه در ترکیه
به گزارش بلاغ به نقل از عتمادآنلاین |
رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی شدیدالحن در واکنش به عدم موافقت اروپا برای ورود ترکیه به اتحادیه اروپا گفت که آنکارا دیگر هیچ انتظاری از این اتحادیه ندارد.
به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته (یکشنبه) تصریح کرد که ترکیه «دیگر از اتحادیه اروپا که ما را برای مدت ۴۰ سال پشت درهای خود منتظر گذاشته است، هیچ انتظاری ندارد».
اردوغان با انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا در مخالفت با ورود آنکارا به این اتحادیه گفت: «ما به تمام وعده‌هایی که به اتحادیه اروپا داده‌‌ایم، عمل کردیم اما آن‌ها تقریباً به هیچ یک از وعده‌های خود عمل نکردند».
وی قبل از شروع جلسه پارلمان ترکیه پس از پایان تعطیلات تابستانی گفت: «من دیگر هیچ تقاضا یا شرایط جدید  در خصوص فرایند الحاق (به اتحادیه اروپا) را نمی‌پذیرم».
خشم اردوغان همچنین از قضاوت روز پنجشنبه هفته گذشته دیوان حقوق بشر اروپا (ECHR) مبنی بر محکوم کردن ترکیه برای صدور حکم علیه معلمی در پی کودتای نافرجام۲۰۱۶ ترکیه به دلیل دانلود کردن یک برنامه رمزگذاری شده پیام‌رسان مرتبط با کودتاچیان، نشأت گرفته است.
گفتنی است طی سال‌های گذشته بسیاری از ایرانیان به امید عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در این کشور خانه خریداری کرده بودند.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵