رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد:

دستگیری ۲ کلاهبردار مدعی نفوذ در دستگاه قضائی

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
کد مطلب : ۴۷۸۶۰۴
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: دو کلاهبردار حرفه‌ای که با جعل عنوان و ادعای نفوذ در دستگاه قضائی از مردم اخاذی می‌کردند، دستگیر شدند.
۰
plusresetminus
دستگیری ۲ کلاهبردار مدعی نفوذ در دستگاه قضائی
به گزارش بلاغ به نقل از دادگستری مازندران،حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری  از شناسایی و دستگیری دو کلاهبردار حرفه‌ای که با جعل عنوان و ادعای نفوذ در دستگاه قضایی از مردم اخاذی می‌کردند، توسط مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان خبر داد.

وی افزود: با گزارش و شکایت مردمی از دو نفر که با جعل عنوان و معرفی خود به ‌عنوان وکیل دادگستری مبادرت به کلاهبرداری کرده بودند، موضوع از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مازندران مورد پیگیری قرارگرفت.

رئیس کل دادگستری مازندران، خاطرنشان کرد: با اقدام به موقع مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان و پیگیری‌های صورت گرفته، متهمین دستگیر و بر اساس مدارک موجود در پرونده، اظهارات شکات و مال‌باختگان و تحقیقات ابتدایی، مشخص شد افراد مذکور به دروغ خود را به‌ عنوان وکیل دادگستری معرفی می‌کردند.

مقام عالی دستگاه قضایی استان، ادامه داد: متهمین با استفاده از سادگی برخی مراجعین و ظاهرسازی و ادعای اینکه می‌توانند با نفوذ در پرونده‌ها نزد مراجع انتظامی و مقامات قضایی مسیر و روند پرونده را تغییر دهند، مبالغ قابل توجهی را نیز به عنوان حق الوکاله و هزینه‌های دادرسی دریافت کرده‌اند.

 اکبری با بیان اینکه متهمین در اظهارات خود به اتهامات انتسابی اقرار داشته‌اند، عنوان کرد: مردم حتماً پیش از انتخاب وکیل نسبت به احراز هویت فرد از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند تا در دام افراد سودجو قرار نگیرند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران، اذعان کرد: متهمین پس از تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ساری به دلیل عجز از پرداخت وثیقه با صدور قرار مناسب به زندانی معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی و جامع برای کشف زوایای دیگر این پرونده‌ها نیز در حال انجام است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما