تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۰
کد مطلب : ۴۷۸۵۵۹
مدیرکل شیلات مازندران از آغاز صید ماهیان استخوانی دریای خزر از ۲۰ مهرماه خبر داد و گفت: فصل صید تا ۶ ماه آینده ادامه دارد.
۰
plusresetminus
صیادان مازندران از ۲۰ مهرماه به دریا می‌زنند
به گزارش بلاغ؛ قاسم کریم‌زاده درباره آغاز فصل صید ماهی استخوانی در دریای مازندران در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: هر ساله صید ماهیان استخوانی در دریای خزر از ۲۵ مهر آغاز فصل صید به مدت ۶ ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

وی افزود: البته صیادانی که در طرح کمک به تکثیر طبیعی جهت حفظ بازسازی ذخایر آب دریای خزر کمک کرد با پنج روز تشویقی، از ۲۰ مهر ماه تورهای خود را در دریای مازندران پهن می‌کنند.

مدیرکل شیلات مازندران خاطرنشان کرد: در منطقه میانکاله بهشهر هم باتوجه به منطقه حفاظت شده و هم اینکه فاقد رودخانه است، صیادان از ۱۸ مهر ماه فصل صید ماهی استخوانی را آغاز می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: ۵۴ شرکت تعاونی صیادی با جمعتی حدود ۴ هزار نفر در مازندران فعالیت می‌کنند که فراهم کردن شرایط امن برای صیادان قانونی یکی از وظایف شیلات است.

کریم‌زاده گفت: پیش‌بینی ما بر این است اگر تمام مسائل از جمله شرایط آب و هوایی و جریانات دریایی مهیا باشد در سبد جامعه صیادی ۳ هزار و ۵۰۰ تن ماهی استخوانی صید داشته باشیم.

وی با اشاره به معرفی جامعه صیادی برای دریافت تسهیلات صیادی ازجمله خرید آلات و ادوات صیادی به ۲ میلیارد تومان، اظهار کرد: در بحث تامین سوخت هم برنامه‌‌ریزی شده تا بنزین به‌صورت‌ یارانه‌ای در طول ماه به میزان ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر برای تعاونی پره قرار گیرد.

مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه فصل صید به مدت ۶ ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد، یادآور شد: ۴ هزار صیاد مازندرانی در قالب ۵۴ تعاونی پره در استان مازندران فعال هستند.

کریم‌زاده، نظارت بر فعالیت صید و صیادی و تطابق آن با مجموعه قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی و برخورد با متخلفان قوانین مذکور را در حیطه وظایف یگان برشمرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرایی آزمون الهی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۲
طوفان‌الاقصی با دستاوردهای بی‌نظیر
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰