تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۴
کد مطلب : ۴۷۸۱۹۸
اقتصاد ۱۰۰- قیمت خودروی جدید شاهین اتوماتیک G سایپا امروز (چهارشنبه) توسط شرکت سایپا اصلاح شد.
۰
plusresetminus
خبر بد برای متقاضیان این خودرو
به گزارش بلاغ به نقل از قیمت شاهین اتوماتیک G  سایپا توسط شرکت سایپا اصلاح شد.
قیمت قبل خودروی جدید شاهین اتوماتیک 625.000.000 تومان بوده است و قیمت جدید این خودرو 641.718.000 تومان اعلام شده است.

شرایط فروش شاهین اتوماتیک

شاهین اتوماتیک یکی از خودروهای جدید سایپاست که در مرحله دوم سامانه یکپارچه به متقاضیان ارائه شد. سه ماه پس از برگزاری مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک، اطلس و دیگر خودروهای جدید سایپا توسط شورای رقابت اعلام شد. اکنون نیز شرایط فروش شاهین اتوماتیک با موعد تحویل پاییز سال آینده از سوی این شرکت اعلام شده است.
رقم نهایی قیمت خودرو در شرایط پیش‌فروش هنگام تسویه مشخص می‌شود. قیمت خودرو نیز هر چند ماه یک بار توسط شورای رقابت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین در زمان حال که 15 ماه با تحویل شاهین اتوماتیک به مشتریان فاصله وجود دارد، باید انتظار رقم بالاتری را به‌عنوان بهای این خودرو داشت.
برای مثال، ممکن است در زمان تحویل خودرو، قیمت شاهین اتوماتیک به بیش از 800 میلیون تومان رسیده باشد. بدیهی است که در این بازه قیمتی، تقاضای چندانی برای خرید شاهین اتوماتیک وجود نخواهد داشت.
بنابر اظهار‌نظر مدیر سامانه یکپارچه، حدود 50 درصد از متقاضیان خرید خودروهای سایپا در قالب این سامانه انصراف داده‌اند. اکنون نیز این احتمال وجود دارد که پس از اعلام قیمت خودروهای جدید سایپا و شرایط پیش‌فروش با موعد تحویل دیرهنگام، سیل انصراف‌ها افزایش یابد.
بنابراین شاهین اتوماتیک شروع نامناسبی را برای ورود به بازار ایران تجربه خواهد کرد. این شرایط در مورد دیگر خودروهای جدید سایپا نیز تا حدی صادق خواهد بود.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما