تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱
کد مطلب : ۴۷۸۱۷۱
نماینده مرودشت در مجلس گفت: با رایزنی‌ها و تلاشهایی که با دولت به ویژه معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت، مشکل تامین ارز برای واردات خودروهای نو و کارکرده در مسیر حل و فصل شدن قرار گرفته است.
۰
plusresetminus
رشیدی کوچی:واردات خودرو تسریع خواهد شد
به گزارش بلاغ به نقل از جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حرف و حدیث هایی که اخیراً درباره واردات خودرو به کشور در رسانه ها مطرح می شود، گفت: ما در قانون ساماندهی بازار خودرو دو نوع ارز را برای واردات خودروهای نو و کارکرده تعریف کردیم، یکی ارز ناشی از صادرات و دیگری ارز دارای منشا خارجی اما متاسفانه برخی ها برای اینکه بخواهند خودشان را عاقل جلوه دهند این دو را با هم یکی می کنند.

وی افزود: ارز ناشی از صادرات به معنای آن است که شما کالایی را به خارج از کشور صادر کرده اید و مابه ازای آن خودرو وارد کشور کنید. در حالی که ارز منشا خارجی عبارت است از ارز در اختیار شرکت ها یا بنگاه هایی خارج از کشورکه مالکان آنها ایرانی اند و منابع ارزی خود را از تبادلات تجاری و اقتصادی که بیرون از کشور دارند به دست آورده اند. 
رشیدی کوچی خاطرنشان کرد: مجلس در قانون ساماندهی بازار خودرو به این دسته از افراد مجوز  داد تا اساس گردش مالی حساب های تجاری شان امکان را داشته باشند که به کشور   خودرو وارد کنند.
نماینده مرودشت در مجلس تصریح کرد: به طور مثال فردی که در خارج از کشور گردش مالی سالانه 200 میلیون دلاری دارد می تواند سالانه به میزان 50 میلیون دلار خودرو وارد ایران کند. بنابراین این مسئله هیچ ارتباطی به سازوکارهای اقتصادی داخلی و قوانین و آیین نامه های بانک مرکزی هم ندارد. 
وی گفت: با رایزنی ها و تلاش هایی که با دولت به ویژه معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت، مشکل تامین ارز برای واردات خودروهای نو و کارکرده در مسیر حل و فصل شدن قرار گرفته و در ماه های آینده باید شاهد تسریع در واردات خودرو به کشور باشیم. 
انتهای پیام/


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما