تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۳
کد مطلب : ۴۷۸۱۵۰
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در برنامه هفتم بتوانیم ساختاری را برای حوزه کارگری و کارفرمایی ایجاد کنیم تا دغدغه‌ها برطرف شود.
۰
plusresetminus
ساختار حوزه کارگری در برنامه هفتم نظام‌مند می‌شود
به گزارش بلاغ، علی حسین رعیتی‌فرد سه‌شنبه‌شب در دیدار با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی مازندران که در شهرستان سوادکوه برگزار شد، اظهار کرد: تمام تلاش شخص رئیس جمهور و اقدامات دولت سیزدهم در راستای رفع مشکلات مردم، بهبود معیشت و مهار تورم است.

وی بیان کرد: شورای عالی کار شورای سه‌جانبه است که تمام تصمیم‌ها توسط نمایندگان کارگران کارفرمایان و دولت به صورت اجماع گرفته می‌شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نام گذاری امسال به نام سال مهار تورم و رشد تولید، تصریح کرد: همه تلاش دولت این است که تورم را مهار کند و بتواند رونق را به سفره کارگران برگرداند.

رعیتی‌فرد با بیان اینکه نگاه دولت این است که همه کارگران ساختمانی بیمه شوند، ادامه داد: امیدواریم با اصلاحی که در قانون بیمه کارگران ساختمانی انجام شده است با اقدامات جهادی و انقلابی مشکل سهمیه برای استان‌ها حل می‌شود.

وی از برگزاری مانور ایمنی کارگاه های پرخطر در کشور(۱۰ استان در بخش صنعت، ۱۰ استان در بخش ساختمان) خبر داد و گفت: تلاش است در استان هایی که معادن فعال و کارگران بخش معدن دارند بتوانیم این مانور را با هدف ارتقای آموزش و ایمنی برای جلوگیری از حوادث ناشی از کار برگزار کنیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: قطعاً این مانور فرهنگ‌سازی است و تلاش بر این است که همه کارکنان و مسئولین معادن به این نکته توجه کنند که جان انسان‌ها مهم‌تر از همه است.

این مسئول با اشاره به اینکه در بحث برنامه هفتم امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود بتوانیم ساختاری را برای حوزه کارگری و کارفرمایی ایجاد کنیم تا دغدغه‌ها برطرف شود، اظهار کرد: همه کمک کنیم تا حوادث از ناشی از کار به حداقل برسد.

رعیتی‌فرد رفع مشکلات معیشتی کارگران را در اولویت دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا مشکلات کارگران حل شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵