تاریخ انتشارسه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۴۷۸۱۲۴
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: فصلی نورانی و طلایی در تاریخ این سرزمین در هشت‌ سال دفاع مقدس رقم زده شده و هیچ‌گاه تحت‌الشعاع قرار نمی‌گیرد.
۰
plusresetminus
دفاع مقدس هیچ‌گاه تحت‌الشعاع قرار نمی‌گیرد
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در محفل شعر رهروان حق با حضور جمعی از شعرای کانون‌های ادبی کتابخانه‌های عمومی استان همراه بود، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس سالروز حماسه‌ای است که زنان و مردان و نوجوانان خلق کرده و آفریدند و فصلی نورانی و طلایی در تاریخ این سرزمین در این مقطع هشت‌ساله دفاع مقدس تدوین شد که هیچگاه نه فراموش می‌شود و نه تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد، اگر ما به‌خوبی و با زبان هنر و ادبیات فاخر زیبایی‌های آن را روایتگری کنیم.
 
 وی افزود: روایت جبهه‌ها و پشت‌جبهه‌ها برای پشتیبانی از آن و چه در بازداشتگاه‌ها و بندهای آزادگان در شهرهای مختلف عراق، همه اینها افتخاراتی است که بچه‌های این مملکت در آن هشت سال آفریدند.
 
 محمدی لائینی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس بر هنر و هنرمندان حق دارد، عنوان کرد: اگر دفاع مقدس نبود خیلی از مسیرهای ادبی و ادبیاتی ما شاید راه‌های دیگری می‌رفتند؛ دفاع مقدس شاعران ما را هم همچون اقشار دیگر ملت در مسیر ایثار و حماسه قرار داده است و همچنین ماجرای آخرالزمان که همه ما به برکت نفس، دعا و وجود حضرت مهدی (عج) زنده هستیم، اعتقاد ما دررابطه‌با وجود معصوم این است که اینها واسطه فیض الهی هستند.
 
 نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه اشعار این محفل آمیخته‌ای از ارزش انتظار و دفاع مقدس بود، ادامه داد: به کسانی که از ذوق شعری خود در مسیر بیهوده، ترویج باطل، اغوای مردم و ترویج فرهنگ فاسد استفاده می‌کنند باید گفت که مسیر اشتباه است.
 
 امام‌جمعه ساری خاطرنشان کرد: شعرای ما باید نگاهشان این باشد که خدا بر آنها منت دارد، این نگاه ارزشش از آن شعر و شاعری بیشتر است.
 
 این مسئول خطاب به جمع حاضر گفت: از خدا بیشتر استطاعت بجویید، در مسیر خدا و قرآن قدم بردارید، مناسبت‌ها خیلی مهم است، مثلاً در ایامی که قرآن سوزی یا اغتشاشات صورت‌گرفته بلاغت و فصاحت و تولید آثار مهم است، هر شرایطی از شما میوه جدیدی می‌خواهد تا افکار عمومی و دل‌ها را در گذران آن مقطع یاری بدهد.
 
 وی در پایان تأکید کرد: جبهه هنرمندان با درنظرگرفتن مناسبت‌ها و حوادث گوناگون، اشعاری را که بتواند مردم را از آن آزمون و امتحان عبور بدهد، بسرایند و تولید کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما