وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تکمیل ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر

تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
کد مطلب : ۴۷۷۹۴۷
وزیر راه و شهرسازی گفت: از حدود ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور، ۱۰۰ هزار واحد آن به اتمام رسیده است.
۰
plusresetminus
تکمیل ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر
به گزارش بلاغ، مهرداد بذرپاش در حاشیه جلسه شورای مسکن استان مازندران در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از فعالیت‌های تحول زا در استان مازندران در راستای تحقق سیاست‌های دولت مردمی، اظهار کرد: اقدامات مناسبی در حوزه حمل‌ونقل ریلی، هوایی و جاده‌ای برای سفرهای اربعین سال ۱۴۰۲ با کمک فراجا و استانداران رخ داد و قطعا برای اربعین سال آینده مشکلات امسال برطرف خواهد شد.
 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان مازندران سرزمین فرصت‌های طبیعی در حوزه‌های کشاورزی و حمل‌ونقل و ترانزیت است، افزود: باید به شبکه حمل‌ونقل بین‌المللی برای جابه‌جایی کالاهای تولیدی استان وسایر کالاها اقدامات بیشتری انجام شود تا ثروت آفرینی بیشتری را شاهد باشیم.
 
وی درباره بخش مسکن با تاکید بر لزوم همت مضاعف در استان برای حل مشکل زمین اظهار کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی واگذاری زمین است که همکاری دستگاه‌های نظارتی را می‌طلبد.
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری زمین برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور، گفت: در بخش دیگر باید با ارائه تسهیلات، ساخت و ساز را به خود مردم واگذار کنیم چراکه این سیاست در جلوگیری از احتکار زمین و مقابله با افزایش قیمت‌ها موثر خواهد بود.
 
بذرپاش به مشکلات استان مازندران در حوزه اراضی با توجه به مجاورت دریا و کاربری‌های کشاورزی اشاره کرد و افزود: از حدود ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور، ۱۰۰ هزار واحد آن به اتمام رسیده است.
 
وی یادآور شد: برای تکمیل مسکن مهر نیاز است منابع مالی مورد نیاز را از طرق دیگر تامین کنیم.
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه زیرساخت‌ها با توافق با شورای مسکن استان مقرر شد یک سوم زیرساخت‌ها از جمله آب و برق توسط استان، یک سوم توسط وزارت نیرو و یک سوم توسط وزارت راه و شهرسازی تامین شود.
 
بذرپاش ادامه داد: در استان مازندران برای تامین زمین با مشکل مواجه بودیم، اما تا الان به همت همکاران ۱۳۰ هکتار زمین تامین شده و چهار شهرک مسکونی با مساحت حدود ۲۲۲ هکتار در آستانه تصویب در شورای عالی معماری و شهرسازی است و هفته آینده اعلام خواهد شد.
 
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: نهادهای عمومی زمین‌های مازاد را برای ساخت مسکن واگذار کنند.
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نظارت بر خانه‌های خالی از سکنه گفت:در چهار ماه اخیر در حال شناسایی خانه‌های خالی از سکنه هستیم که این خود بر کاهش قیمت مسکن تاثیر بسزایی خواهد داشت.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، از برنامه ویژه و جامع برای توسعه حمل‌ونقل استان‌ها خبر داد و با بیان اینکه در مازندران به بندر امیرآباد و در گیلان به بندر کاسپین توجه ویژه داریم، گفت: با تکمیل طرح رورو در بندر امیرآباد کریدور جنوب به شمال تکمیل می‌شود و شاهد افزایش صادرات خواهیم بود.
 
وزیر راه و شهرسازی در خصوص قطعه سوم آزاد راه تهران شمال گفت: دستور اجرای آن توسط رئیس جمهور صادر شد و در خصوص تامین منابع مالی اقدامات لازم در حال انجام است.
 
وی در خصوص محور قائمشهر به میاندورود افزود: بخشی از تملک زمین در این حوزه انجام گرفت و آماده جذب سرمایه گذار برای تکمیل این محور هستیم.
 
بذرپاش گفت: تکمیل شبکه ریلی در بندر امیرآباد نیز در دستور کار قرار دارد تا از جنوب به دریای شمال وصل شویم و توافقات خوبی با کشورهای منطقه در خصوص جابه‌جایی و ترانزیت کالا رخ دهد چرا که کشورهای منطقه به ویژه در مجاورت دریای خزر از این موضوع استقبال خواهند کرد.
 
وی تاکید کرد: در حوزه راه‌های مواصلاتی مشکلات جدی داریم اما پروژه‌های بزرگراهی زیادی تا پایان سال در سراسر کشور و در این استان افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

لزوم جلوگیری از اجحاف به حقوق‌بگیران
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
تمسخر، جلوه استکبار درونی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵