نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

خط انقلابی بر بدنه عظیم ملت ایران استوار است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
کد مطلب : ۴۷۷۸۱۲
نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: برخی از دست‌اندازی‌های سیاسی وجود دارد ولی اصل خط انقلابی و رهبری بر بدنه عظیم ملت و مردم استوار است.
۰
plusresetminus
خط انقلابی بر بدنه عظیم ملت ایران استوار است
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه استان در مدرسه علمیه امام علی (علیه‌السلام) برگزار شد، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت امام‌زمان (عج) در ایام پیشرو، اظهار کرد: خدای بزرگ را شاکریم که فتنه‌ها را یکی پس از دیگری رفع کرد، همچنین اینکه توفیق سربازی در این لباس مقدس را در این حرفه و شغل به ما عنایت کرده است.

وی ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید و ورود طلاب جدید، افزود: امیدواریم دریایی از علم و تقوا پیش پای سربازان و تشنگان معرفت و معنویت گسترده باشد.

محمدی‌لائینی با اشاره به حضور بیش از ۲ هزار طلبه برادر و حدود ۳ هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه، خاطرنشان کرد: مدیریت این مجموعه نیاز به تجربه دارد، ما همیشه محتاج مردم هستیم؛ اما با خودکفایی مخالف نیستیم در کنار آن اتکای ما به مردم باید همیشگی باشد و احتیاج ما به وجوهات خیّران در صیانت ما مؤثر است، نیازمندی ما به مردم ممکن است ما را گاهی حفظ کند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری دررابطه‌با سند ۲۰۳۰ تأکید کردند که طبق این سند یعنی معلم ما در رده باید سرباز آمریکا باشد و رده را اداره کند؛ حال ما در حوزه‌های علمیه چنین سندی نداریم؛ اما شاهد این هستیم که در طول تاریخ برخی از حوزوی‌های ما سرباز آمریکا شدند.

این مسئول یادآور شد: اینکه ما در حوزه‌های علمیه در کنار تعلیم و آموزش تهذیب را جدی بگیریم و در کنار تهذیب بصیرت را جدی بگیریم و همراهی با خیل شهدا را فراموش نکنیم برایمان اولویت دارد.

وی با اعلام اینکه بی‌تفاوتی برای حوزه‌های علمیه سمی خطرناک است، ادامه داد: البته برخی از دست‌اندازی‌های سیاسی وجود دارد؛ ولی اصل خط انقلابی و رهبری بر بدنه عظیم ملت و مردم استوار است.

محمدی‌لائینی گفت: اگر بخواهیم خروجی‌های حوزه‌های علمیه ما جیره‌خواران دشمنان نباشد باید آموزش و تهذیب را جدی بگیریم، چنانچه در سطح مرجعیت هم باید مرجعیتی همراه نظام و یار رهبر انقلاب داشته باشیم که اگر در همین زمینه‌ها کم بگذاریم و یک مسئول، مدیر یا استاد از شاخصه‌هایی که بیان شد برخوردار نباشد جایز نیست.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران خواستار افزایش دقت ضوابط آموزشی در حوزه‌های علمیه شد و گفت: نادیده‌گرفتن این مسائل خیانتی به آینده طلاب است، خیلی مهم است که ما مدیریت یک حوزه را جدی بگیریم، مشاوره یک مسئله بسیار مهم است، مشاوره را جدی بگیرید که باوجود آسیب‌های روز بسیار مسئله مهمی است، شنیدن ضعف‌ها و برطرف‌کردن آنها هنر است، علم وسیله است نه هدف، هدف رشد است.

این مسئول با بیان اینکه طلاب مازندرانی دچار کمترین آسیب‌ها هستند، یادآور شد: اگر این روحانیت و طلاب را نداشته باشیم گرفتار خواهیم شد و آسیب‌ها فراوان خواهند شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اصلاح‌طلبان، طلبکاران همیشه بدهکار
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۲
مظلومان مخصوصاً منتظر اویند
يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰