مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

آغاز سال تحصیلی جدید با ۵۳۶ هزار دانش‌آموز و ۲۲ هزار معلم

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
کد مطلب : ۴۷۷۸۰۰
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: امسال ۵۳۶ هزار دانش‌آموز و ۲۲ هزار معلم، سال تحصیلی جدید را در استان آغاز می‌کنند.
۰
plusresetminus
آغاز سال تحصیلی جدید با ۵۳۶ هزار دانش‌آموز و ۲۲ هزار معلم
به گزارش بلاغ؛ حسین کمالی در نشست با اصحاب رسانه استان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید، یک‌سوم مدارس نوسازی شده است و این امر بی‌نظیر بوده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، خاطرنشان کرد: در مجموع، ۱۴۰۰ مدرسه استان مازندران برای سال تحصیلی جدید با مشارکت معلمان هر مدرسه، بهسازی و شاداب‌سازی شده است.

این مسئول ادامه داد: در حوزه ثبت‌نام تلاش شد تا با کمترین اعتراضات والدین صورت گیرد و در ثبت سفارش کتب درسی، استان مازندران در تمامی پایه‌های تحصیلی در رتبه نخست قرار دارد.
کمالی بیان کرد: در جلب مشارکت مردمی ضمن استفاده از ظرفیت خیرین به‌صورت محله محور عمل کردیم.

وی از افزایش موج استقبال خانواده‌ها به سمت هنرستان‌ها برخلاف ادوار گذشته، خبر داد و گفت: در حوزه فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها، سیاست‌ها به سمت مهارت‌آموزی است و در این بخش مازندران با ۴۷ درصد، حتی از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، تصریح کرد: طبق توافقاتی که اخیراً صورت‌گرفته است بنا است تا ۳ هنرستان هر یک به ارزش ۲۵ میلیارد تومان در سه شهر نکا، بابل و چالوس توسط یک خیر احداث شود.

این مسئول، از راه‌اندازی مراکز احسان و نیکوکاری خبر داد و گفت: جشن عاطفه‌ها در سه‌شنبه هفته آینده در تمامی مدارس استان برگزار می‌شود.

کمالی از ورود ۱۸۰۰ معلم جدیدالورود از محل آزمون ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: امسال ۵۳۶ هزار دانش‌آموز و ۲۲ هزار معلم مازندران، سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

وی ادامه داد: ۴۲۰۰ مدرسه داریم که ۷۲۰ مدرسه غیردولتی است و مازندران بیشترین نرخ ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی را دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، اعلام کرد: عدالت آموزشی جزو سیاست‌ها و اولویت‌های ما است و تلاش کردیم تا این مهم در مدارس به‌ویژه روستایی برقرار شود.

این مسئول گفت: حدود ۲۰۰ مدرسه عشایری و روستایی داریم و در بحث سرانه‌ها، در فصل ۵ حدود ۹۰ میلیارد تومان در دو سال اخیر دولت سیزدهم به استان تخصیص یافت.

کمالی مطرح کرد: در طرح شهید سلیمانی نیز ۲۵ میلیارد تومان اعتبار جهت تجهیز و ساخت سالن‌های ورزشی به استان تخصیص یافت.

وی تأکید کرد: اخذ وجه حین ثبت‌نام ممنوع است و حتی از مدیران درخواست کردیم که از دریافت کمک‌های داوطلبانه در حین ثبت‌نام نیز خودداری کنند و امسال هیچ‌گونه شکایتی در این بخش نداشتیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، گفت: شهریه کارهای فوق‌برنامه برای مدارس خاص و سمپاد یک افزایش ۱۵ درصدی داشته است و این مدارس جهت ارائه خدمات آموزشی خارج ساعت مدرسه اخذ هزینه می‌کنند و حضور دانش‌آموزان در این رده‌ها الزامی نیست.

این مسئول اکثر مدارس مازندران به تجهیزات هوشمند مجهز شدند؛ اما در عمل استفاده چندانی از آن نمی‌شود و جزو اولویت اول ما نیست.

کمالی با بیان اینکه تمامی سرویس بهداشتی مدارس نیز ترمیم و نوسازی شده است؛ گفت: بر اساس قراردادی که با سازمان نوسازی و تجهیزات مدارس صورت‌گرفته است، کار تعمیر و ترمیم این سرویس‌های بهداشتی در دست انجام است.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته متولی سرویس مدارس خود آموزش‌وپرورش بود؛ اما هم اکنون ما بهره‌بردار هستیم؛ متذکر شد: آموزش‌وپرورش مازندران تمامی اعلام نیاز خود را در این حوزه اعلام کرده است و منتظر همکاری سایر دستگاه‌ها در این بخش هستیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قرآن در سیره امام رضا‌(ع)
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۷
افتتاح سد گلورد در سال ۹۸ نمایشی بوده است
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
درمان رایگان بیماران سرطانی پس از غربالگری
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱
برگزاری ۱۵۰ برنامه دهه کرامت در شهرستان نور
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
تکمیل زنجیره تولید با توسعه صنایع تبدیلی
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۱
مردم از مسئولان گره‌گشایی می‌خواهند
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۶
۱۸ بانک در نهضت ملی مسکن بدون عملکرد!
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵