تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۳
کد مطلب : ۴۷۷۷۷۰
در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور شکست خورد و به مدال نقره رسید.
۰
plusresetminus
حسن و امیرمحمد یزدانی به نقره بسنده کردند
به گزارش بلاغ، فینال وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان در حالی بین حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی برگزار شد که به جرات می توان گفت دنیای کشتی منتظر این مبارزه بود . قبل از آغاز رقابت ها هم همه در مورد آن صحبت می کردند.

حسن یزدانی در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در حالی که با نتیجه ۹ بر ۳ شکست خورده بود در ثانیه های آخر ضربه فنی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی جایدن لاورنس از استرالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مایلز ناظم امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر جاورایل شاپیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار فینال با ضربه فنی مغلوب دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

یزدانی سال گذشته در مسابقات جهانی تیلور را شکست داده بود. این ششمین نبرد ۲ کشتی‌گیر مطرح جهان بود که با برتری کشتی‌گیر آمریکایی به پایان رسید. در ۵ مبارزه گذشته، ۴ برد سهم تیلور و یک برد سهم حسن یزدانی بوده است.

دیدار نهایی وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان امشب بین امیرمحمد یزدانی و زین رترفورد آمریکایی برگزار شد.

در این کشتی یزدانی با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و به مدال نقره رسید. او در یک دقیقه آخر به آب و آتش زد تا بتواند امتیازهای عقب افتاده را جبران کند، اما دیر بود و در نهایت مغلوب شد‌.

امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۱ پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

یزدانی در این دیدار ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۲ مقابل رمضان رمضان اف کشتی گیر روسی الاصل و دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

یزدانی در نهایت در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۵ مغلوب رترفورد آمریکایی شد و به مدال نقره رسید.

این کشتی گیر در سال ۲۰۲۱ نیز صاحب مدال نقره جهان شده بود.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عاشورا، کوله‌باری تلخ و پرارزش
سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴
مازندران غرق در ماتم تاسوعای حسینی
دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰