کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

محمد محمدعلی درگذشت

25 شهريور 1402 ساعت 8:19

محمد محمدعلی، داستان‌نویس، در ۷۵ سالگی درگذشت.


به گزارش بلاغ به نقل از  خبرگزاری فارس، محمد محمدعلی، داستان‌نویس، در ۷۵ سالگی ساعت ۲ بامداد جمعه (۲۴ شهریور)  در کانادا درگذشت.
محمد محمدعلی هفتم اردیبهشت ۱۳۲۷ در خیابان مولوی تهران به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۳ وارد دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی شد و سپس با لیسانس علوم سیاسی و اجتماعی به استخدام سازمان بازنشستگی کشوری درآمد. محمدعلی از ۱۳۶۹ به وزارت فرهنگ و آموزش عالی منتقل و در مرکز اسناد و مدارک علمی کشور مشغول کار شد. در ۱۳۸۱ بازنشسته شد.
 او در دهه ۶۰ و ۷۰ فعالیت مطبوعاتی نیز داشت و علاوه بر سردبیری فصلنامه برج و همکاری با مجله‌‌های دنیای سخن و آدینه در مؤسسه کارنامه نیز داستان‌نویسی تدریس می‌کرد.
محمدعلی از دوران خدمت در سپاه ترویج و آبادانی تحت تأثیر فقر مناطق محروم کشور قرار داشت. به‌خاطر همین هم در اکثر داستان‌هایش به شیوه‌ رئالیست به زندگی فقر زده مردم پرداخته‌ و واقعیت‌های اجتماعی تلخ را از طریق سمبولیسم بیان می‌کند.
از آثار این نویسنده به این عنوان‌ها می‌توان اشاره کرد: مجموعه‌ داستان‌های «بازنشستگی و داستان‌های دیگر» (۱۳۶۶)، «چشم دوم» (۱۳۷۳) و «دریغ از روبه‌رو» (۱۳۷۸) و رمان‌های «رعد و برق بی‌باران» (۱۳۷۰)، «نقش پنهان» (۱۳۷۰)، «باورهای خیس یک مرده» (۱۳۷۶)، «برهنه در باد» (۱۳۷۹)، «قصه‌ تهمینه» (۱۳۸۲)، «آدم و حوا» (۱۳۸۳)، «جمشید و جمک» (۱۳۸۳)، «مشی و مشیانه» و «جهان زندگان».


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

پایان پیام/


کد مطلب: 477640

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/477640/محمد-محمدعلی-درگذشت

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com