تاریخ انتشارشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۴
کد مطلب : ۴۷۷۶۲۹
مسابقات جهانی کشتی از فردا با حضور برترین ورزشکاران آغاز می‌شود.
۰
plusresetminus
رویارویی غول‌های کشتی جهان برای سهمیه المپیک از فردا
به گزارش بلاغ به نقل از  خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی از روز شنبه به میزبانی بلگراد آغاز خواهد شد. در این مسابقات سهمیه المپیک پاریس در ۶ وزن المپیکی توزیع می‌شود بنابراین کشتی‌گیران با تمام قدرت و آمادگی کامل در این دوره از رقابت‌ها حاضر خواهند شد. 
ترکیب کشورها (آمریکا، کوبا، ترکیه، آذربایجان) نشان می‌دهد تعداد زیادی از مدال‌آوران جهان و المپیک در این دوره حاضر هستند همین موضوع حاکی از این است کسب مدال و سهمیه کار راحتی نخواهد بود. 
کاروان ورزشی کشورمان هم با ترکیبی از مدال‌آوران آسیایی و جهانی راهی بلگراد شده اما کار سختی برای کسب عنوان قهرمانی دارد. کشتی آزاد کشورمان سال گذشته عنوان نایب‌قهرمانی و کشتی فرنگی عنوان چهارمی را کسب کرد و باید دید آیا کشتی‌گیران کشورمان در این دوره می‌توانند مقام تیمی خود را ارتقا دهند یا خیر؟ 
کشتی آزاد سال گذشته توسط کامران قاسم‌پور و رحمان عموزاد به مدال طلا رسید و کشتی فرنگی طلایی کسب نکرد اما در این دوره قاسم‌پور غایب است و امیرعلی آذرپیرا جایگزین شده است. کشتی فرنگی هم جمعی از مدال‌آوران را در ترکیب دارد و جامعه کشتی امیدوار است تیم ملی با هدایت حسن رنگرز کشورمان را صاحب طلا کند. 
بر اساس برنامه رقابت‌ها، قرعه کشی مسابقات کشتی آزاد روز جمعه ۲۴شهریورماه انجام و مسابقات اوزان ۶۱،۷۰،۸۶،۱۲۵ کیلوگرم روزهای ۲۵و ۲۶شهریور، مسابقات اوزان ۷۹،۹۲،۵۷و۷۴ کیلوگرم روزهای ۲۶و ۲۷شهریور و مسابقات اوزان۶۵و۹۷کیلوگرم نیز روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۷و ۲۸شهریورماه برگزار می‌شود.
اسامی تیم ملی کشتی آزاد به شرح زیر است: 
۵7 کیلوگرم: میلادوالی زاده 
۶1 کیلوگرم: رضا اطری 
۶5 کیلوگرم: رحمان عموزاد  
70 کیلوگرم: امیر محمد یزدانی
۷4 کیلوگرم: یونس امامی
۷9 کیلوگرم: محمد نخودی
۸6 کیلوگرم: حسن یزدانی
92کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا 
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج
125 کیلوگرم: امیرحسین زارع
همچنین قرعه کشی مسابقات کشتی فرنگی روز چهارشنبه ۲۹شهریور انجام و مسابقات اوزان ۵۵،۸۲،۷۷،۱۳۰ کیلوگرم روزهای ۳۰و ۳۱شهریور، 
مسابقات اوزان ۷۲،۶۰،۹۷ کیلوگرم روزهای ۳۱شهریور و اول مهرماه و مسابقات اوزان ۶۳،۶۷،۸۷ کیلوگرم روزهای جمعه و شنبه اول و دوم مهرماه برگزار می‌شود. 
اسامی تیم ملی کشتی فرنگی به شرح زیر است:
۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز 
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن‌نژاد 
۶۳ کیلوگرم: ایمان محمدی  
۶۷ کیلوگرم: محمدرضا گرایی 
۷۲ کیلوگرم: دانیال سهرابی
۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی 
۸۲ کیلوگرم: علیرضا مهمدی
۸۷ کیلوگرم: ناصر علیزاده 
۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی
۱۳۰ کیلوگرم: امین میرزازاده

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

پایان پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عاشورا، کوله‌باری تلخ و پرارزش
سه شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۴
مازندران غرق در ماتم تاسوعای حسینی
دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰