کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مصاف یزدانی و تیلور شاید در فینال صربستان؛

حسن یزدانی: نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده‌ام

24 شهريور 1402 ساعت 19:12

مراسم قرعه کشی رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان جهان در شهر بلگراد صربستان برگزار شد.


به گزارش بلاغ، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزها ۲۵ لغایت ۲۸ شهریورماه در شهر بلگراد صربستان برگزار می شود.

بر اساس برنامه اعلامی، مسابقات اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور، مسابقات اوزان ۷۹، ۹۲، ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم روزهای ۲۶ و ۲۷ شهریور و مسابقات اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم نیز روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۷ و ۲۸ شهریورماه برگزار می شود.

نتایج قرعه این رقابت ها که مسابقات مقدماتی آن از ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران آغاز می شود به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۳۳ شرکت کننده دارد، میلاد والی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با رضوان کواکس از رومانی مبارزه می کند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۷ نفر حضور دارند، رضا اطری در دور اول استراحت می کند. حریف وی در دور دوم برنده مبارزه میان کودای اوگاوا از ژاپن و نماینده رژیم صهیونیستی است.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که با حضور ۴۵ نفر برگزار می شود، رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با یانیس مادی از کامبوج کشتی می گیرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۳۰ نفر شرکت کرده اند، امیرمحمد یزدانی در دور اول به مصاف پاتریک اولنزین از لهستان می رود و در صورت غلبه بر این حریف، در دور دوم با برنده مبارز میان ماگومد خانیف از آذربایجان و سنجر دوسجانوف از قزاقستان پیکار می کند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۴۵ نفر حضور دارند، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی می گیرد. زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه در گروه امامی حضور دارد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۲۷ شرکت کننده دارد، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان رمضان ساری از ترکیه و یوتا میوا از ژاپن می رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۴۸ کشتی گیر برگزار می شود، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با لاورنس از استرالیا مبارزه می کند. دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در طرف جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرور نخواهد شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۲۴ نفر حضور دارند، امیرعلی آذرپیرا در دور اول به مصاف جانگ از کره جنوبی می رود و در صورت پیروزی بر این حریف، در دور بعد با زاهید والنسیا از آمریکا دیدار می کند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۵ نفر حضور دارند، مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف بنجامین هانیس از ایتالیا می رود. عبدالرشید سعداله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه و کایل اسنایدر از آمریکا در گروه گلیج قرار دارند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۳۳ نفر حضور دارند، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس مصاف می دهد. طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک در گروه زارع قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

حسن یزدانی پیش از آغاز مسابقات کشتی جهانی بلگراد اظهار داشت: امیدوارم از فردا نمایندگان کشورمان، پرچم پرافتخار کشورمان را به اهتزاز درآورند. پشت سر هم مسابقات برگزار می شود و مردم هم دعا کنند شرایط خوب است و امیدوارم همه بچه ها با خوش رنگ‌ترین مدال دل مردم را شاد کنند.

وی در پاسخ به این سوال که وقتی درباره وضعیت شما سوال شد که نسبت به سال گذشته چه فرقی کرده اید، چیست، اظهار داشت: در صحبتم اشاره کردم، قطعا نسبت به سال گذشته بهتر شدم و قابل قیاس نیست و امیدوارم اتفاق خاصی رخ ندهد و خدا هم کمک کند تا بهترین مدال را بگیرم.

یزدانی درباره اینکه تا فینال با تیلور روبرو نخواهد شد، گفت: هر چه خدا بخواهد و نباید دیگر حریفان را هم دست کم بگیرم.

کشتی گیروزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان در پاسخ به سوالی از سوال یک خبرنگار درباره دلیل کناره‌گیری‌اش از فضای مجازی گفت: کارهای مهم‌تری از فضای مجازی دارم. در این مدت فرصت برای من مهیا بود که روی تمرینات خودم تمرکز کنم و آنها را در مسابقات پیاده کنم و بهترین عملکرد را داشته باشم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 477618

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/477618/حسن-یزدانی-نسبت-سال-گذشته-خیلی-بهتر-شده-ام

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com