استاندار مازندران اعلام کرد:

۴۰ روستای بخش بلده در طرح آبرسانی سپاه

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱
کد مطلب : ۴۷۷۵۲۰
استاندار مازندران گفت: حدود ۴۰ روستای بخش بلده نور در طرح آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) قرار گرفته است.
۱
plusresetminus
۴۰ روستای بخش بلده در طرح آبرسانی سپاه
به گزارش بلاغ، سیدمحمود حسینی‌پور در جمع مردم روستای کام بلده شهرستان نور، با اشاره به اینکه در دو سال گذشته خدمات زیادی برای تقویت زیرساخت‌های بخش بلده صورت گرفته است، اظهار کرد: بخش بلده به عنوان تولید گیاهان دارویی در نقشه و به عنوان هاپ قرار گیرد و کارشناسان حضور یابند و آموزش دهند.

وی تصریح کرد: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی سردهنه‌ها، ظرفیت گیاهان دارویی، مجوز و صنایع دولتی تسهیلات و توسعه پایدار در این بخش شهرستان نور در نظر گرفته شد.

حسینی‌پور با بیان اینکه حدود ۴۰ روستای بخش بلده نور در طرح آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) قرار گرفته است، افزود: این طرح تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

استاندار مازندران با اشاره به وجود تنش آبی در هزار و ۳۵۰ روستای استان، خاطرنشان کرد: طی قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در گام نخست ۶۰۰ روستای استان آبرسانی و در گام دوم بقیه روستاها جزو این قرارداد هستند.

این مسئول بر لزوم حل مشکل برق روستاهای این بخش تاکید کرد و گفت: موضوع اشتغال جوانان روستایی هم مهم است در همین روستای کام حدود هزار و ۵۰۰ دام سبک و حدود ۲۰۰ راس دام سنگین وجود دارد.

استاندار مازندران ادامه داد: راهبرد دولت جهادی سیزدهم، محرومیت‌زدایی، توسعه پایدار روستاها و توزیع عادلانه خدمات است، حدود ۵۰۰ روستا در طرح توانمندسازی و توسعه پایدار روستایی قرار دارد.

حسینی‌پور افزود: باید مساله طرح هادی روستاها با اولویت خاص و با برنامه‌ریزی ویژه‌ای حل و فصل شود، چرا که مردم خیلی مشکل دارند و امیدوارم طبق گزارش‌ها تا پایان امسال مشکل طرح هادی حل شود.

وی همچنین در آیین عملیات طرح گازرسانی به بخش کم‌برخوردار بلده شهرستان نور، افزود: گازررسانی باید عامل اصلی توسعه بخش بلده باشد، چرا که ارائه این خدمات در واقع یکی از عوامل توسعه در هر منطقه‌ای است.

استاندار مازندران تصریح کرد: دولت مردمی سیزدهم با هدف توسعه این بخش، طرح گازرسانی را انجام داده زیرا بر این باور است که فعالیت اقتصادی در این منطقه با حضور جوانان شروع بشود.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه پایدار روستاها، خاطرنشان کرد: ضروری است دیگر زیرساخت‌های این بخش کوهستانی شهرستان نور ارتقا یابد و همین رویکرد نیز باید مدنظر مسئولان قرار گیرد.

حسینی‌پور بیان کرد: تاکید رئیس جمهور دولت سیزدهم توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار در کشور است که دولت در ۲ سال گذشته نیز خدمات زیادی نیز به این بخش ارایه شده است.

استاندار مازندران گفت: برای اجرای این طرح گازرسانی از مسیر بلده تا جاده هراز به طول ۵۰ کیلومتر ۳۵۰ میلیارد تومان و از شهر بلده تا روستای اوز و ۲۳ روستای بخش ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

اننهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قرآن در سیره امام رضا‌(ع)
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۷
افتتاح سد گلورد در سال ۹۸ نمایشی بوده است
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
درمان رایگان بیماران سرطانی پس از غربالگری
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱
برگزاری ۱۵۰ برنامه دهه کرامت در شهرستان نور
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
تکمیل زنجیره تولید با توسعه صنایع تبدیلی
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۱
مردم از مسئولان گره‌گشایی می‌خواهند
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۶
۱۸ بانک در نهضت ملی مسکن بدون عملکرد!
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵