کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا مرکز مازندران عنوان کرد:

بازار طلا در خواب عمیق زمستانی

23 شهريور 1402 ساعت 7:10

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا وجواهر ساری از رکود حال حاضر بازار طلا خبر داد و گفت: همه منتظرند تا ببینند چه اتفاقی قرار است در بازار طلا رقم بخورد.


محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار کرد: بازار طلا کاملا در رکود به سر می‌برد و خرید و فروش به حداقل ممکن رسیده است.

وی افزود: بازار در یک خواب عمیق زمستانی قرار دارد و معامله‌ای انجام نمی‌گیرد؛ چرا که همه منتظرند تا ببینند چه اتفاقی قرار است در بازار طلا رقم بخورد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: بازار طلا در سال گذشته یک ظرفیت و سقف جدیدی را با رسیدن دلار به ۶۳ هزار تومان ثبت کرد و قیمت هر گرم طلای آب شده از مرز ۳ میلیون تومان نیز عبور کرد که البته این وضعیت در یک مقطع کوتاه رخ داد و سپس قیمت‌ها فروکش کرد.

این مسئول ادامه داد: مردم در زمانی که قیمت‌ها رو به بالا در حرکت بود اقدام به خرید طلا کردند تا یک پشتوانه مالی برای خود داشته باشند و این عده منتظرند تا ببینند چه اتفاقی قرار است رخ دهد.

نصیری بیان کرد: اگر از همین امروز بازار طلا یک تکانی بخورد و رو به بالا حرکت کند، شاهد هجوم مردم برای خرید طلا خواهیم بود.

وی با اشاره به مزنه قیمتی ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تومانی امروز  هر مثقال طلا، خاطرنشان کرد: هر گرم طلا در معاملات امروز با نرخ دو میلیون و ۳۴۵ هزار تومان محاسبه شد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر مرکز مازندران، گفت: قیمت حال حاضر سکه بهار آزادی در بازار امروز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۵ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

نصیری مهم‌ترین مشکل کسبه بازار طلا را مالیات دانست و تاکید کرد: به طور نمونه کسبه‌ای که در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد، هم اکنون رقم مالیات برای او ۷۰۰ میلیون تومان یعنی هفت برابر اعلام شده است.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 477486

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/477486/بازار-طلا-خواب-عمیق-زمستانی

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com