وزیر کشور در جلسه شورای اداری مازندران:

دولت موافق توسعه صنعت سبز در مازندران است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۹
کد مطلب : ۴۷۷۴۰۵
وزیر کشور با اشاره به اینکه مازندران الگوی فعال‌شدن ظرفیت‌های توسعه‌ای در همه بخش‌های اقتصادی است، گفت: دولت موافق توسعه صنعت سبز در مازندران است.
۰
plusresetminus
دولت موافق توسعه صنعت سبز در مازندران است
به گزارش بلاغ، احمد وحیدی در جلسه شورای اداری مازندران اظهار کرد: موضوعی را در وزارت کشور و استانداری‌ها با عنوان زنجیره ارزش راهبردی دنبال می‌کنیم و به‌دنبال این هستیم که برای هر استان زنجیره راهبردی تعریف شود.
 
وی با اعلام اینکه اقتصاد ترکیبی کشاورزی و صنعتی مازندران بسیار مهم است، تصریح کرد: در سیاست‌های راهبردهای شفافیت را الگو قرار بدهیم

وزیر کشور با اشاره به اینکه حمل و نقل دریایی در مازندران به صورت جدی دنبال شود، خاطرنشان کرد: مراکز استانداردسازی در استان‌های شمالی در اولویت قرار گیرد.

وحیدی با بیان اینکه ظرفیت مازندران با دریا، جنگل، کشاورزی و گردشگری و اقتصاد صنعتی بی‌نظیر است، بیان کرد: زنجیره ارزش در مازندران به تمام معنا ارزشمند و قابل اجراست و مسیر رشد مازندران در توسعه زنجیره ارزش است.

این مسئول تصریح کرد: بازار روسیه ظرفیت بزرگی برای صادرات محصولات کشاورزی مازندران است و اکنون مازندران با پشتیبانی گسترش دیپلماسی دولت سیزدهم به درستی با کشورهای همسایه خزری وارد مذاکره شده است.

وزیر کشور با اعلام اینکه بحث آب شرب و کشاورزی مازندران نیز مورد اهتمام دولت است و صد البته باید برنامه‌ریزی داشته باشیم، گفت: حوزه‌های اقتصادی مازندران به صورت ترکیبی بی‌نظیر است، وقتی علاقه کار در مازندران وجود دارد باید برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وحیدی خاطرنشان کرد: پیمان‌های اقتصادی مازندران در استفاده از ظرفیت بازار اوراسیا که دولت سیزدهم آن را گسترش داده است باید بیشتر شود.

وی بر لزوم یکدستی و تعامل بین همه مسئولان و مردم مازندران تاکید کرد و گفت: دولت درصدد ثبات اقتصادی است و بدانید ناامیدی حربه دشمن است.

استاندار مازندران نیز با اشاره به اینکه در دو سال فعالیت دولت سیزدهم همسو با جهاد تبیین مورد نظر مقام معظم رهبر انقلاب، خدمات مطلوبی به مردم ارائه شده است، گفت: از ۳۵ موکب‌دار مازندران مستقر در اربعین عراق که خدمات بسیار ارزنده ای به زائران دادند، قدردانی می‌شود.

سیدمحمود حسینی‌پور به هماهنگی دستگاه های اجرایی، نمایندگان مردم در مجلس و همکاری نماینده ولی فقیه در مازندران و دستگاه قضایی استان که تعامل خوبی ایجاد شده، اشاره کرد و ادامه داد: در اجرای عملیات عمرانی در یکسال گذشته ۴۸۵ طرح با اعتبار پنج هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، به طوری که بعضی از طرح‌هایی که رسوب ۲۷ ساله داشته، افتتاح شد.

وی با بیان اینکه در یکسال گذشته به ۱۶۴ روستا با سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در راستای محرومیت‌زدایی آبرسانی شد، ادامه داد: اکنون یک‌هزار و ۳۰۰ طرح آبرسانی در دست اجرا است.

استاندار مازندران به اهمیت ورود به بازار ۲۹۰ میلیارد دلاری روسیه که سهم مازندران فقط ۴۰۰ میلیون دلار است، اشاره کرد و گفت: صادرات محصولات کشاورزی مازندران به بازار روسیه بسیار کم است، چراکه با کمبود زیرساخت‌های بنادر و فرودگاه مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه اختصاصی چهار فروند کشتی برای بنادر مازندران عملیاتی شده است، گفت: زیرساخت‌های دریایی و بندری مازندران به حمایت ملی نیاز دارد و از آن جایی که درخواست و سفارش ساخت کشتی زمانبر است، در نتیجه مستلزم این است که کشتی های ترانزیتی را به خدمت بگیریم.

حسینی‌پور به صادرات مرکبات به عنوان مهمترین محصول باغی استان نیاز به توسعه زیرساخت دارد، اشاره کرد و ادامه داد: از طرفی تولیدات استاندارد و صادرات محور محصولات کشاورزی نیز به توجه ویژه نیاز دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
اقای وزیر کشور برای حقوق و رفاهی کارکنان خود چه کردی؟
عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰