نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس عنوان کرد:

رنج کشاورزان با روند غیرمنطقی واردات برنج

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۴۷۷۳۶۹
نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات بی‌رویه و غیرمنطقی برنج، مشکلات کشاورزان را بیشتر کرده است.
۰
plusresetminus
رنج کشاورزان با روند غیرمنطقی واردات برنج
به گزارش بلاغ؛ کیوان مرادیان کوچکسرائی در جلسه بررسی مشکلات کشاورزان اظهار کرد:  بدون شک یکی از موضوعات مهم و دغدغه‌های کنونی جامعه وضعیت اقتصادی مردم است. اگرچه دولت همه تلاش خود را بر کاهش تورم و رفع نابسامانی اقتصادی معطوف نموده است، اما همچنان معضلات اقتصادی در حال فشار بر اقشار ضعیف جامعه است. بدون شک افزایش تولید و مهار تورم از عوامل اصلی سامان دهی اقتصادی است، لاکن نقش منابع انسانی مومن و دلسوز و توانمند و مدیران اجرایی انقلابی و معتقد به سیاست‌ها و برنامه‌های دولت انقلابی، انکارناپذیر است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد طی دو سال اخیر به بهانه های مختلف، با مانع تراشی و اقدامات غیر منطقی و منفعت طلبانه و غیر مسئولانه و بعضا فساد انگیز که توسط برخی از مدیران ناشایست و بدنه معیوب دستگاه های اجرایی انجام گردیده، موجبات آشفتگی، کندی و نابسامانی اقتصادی و در نهایت کم تاثیر شدن اقدامات انقلابی دولت سیزدهم شده است.

مرادیان کوچکسرائی بیان کرد: بروکراسی پیچیده و غیر قابل تحمل و رویه های غلط به جا مانده از دولت های قبل به همراه نگاه غلط برخی مدیران رانتی به ویژه در دولت قبل و بعضا برخی از مدیران بی تجربه منتسب به این دولت هم که هر روز با تدوین و وضع آیین نامه‌های دست و پاگیر موجبات هدر رفت منابع و فرصت‌های کشور می‌شوند، جز نارضایتی مردم نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی افزود: در همین لحظه که با شما سخن می‌گویم هزاران کانتینر از نیازهای مردم در برخی گمرکات کشور در حال نابودی هستند، اما دستگاه‌های ذی ربط بدون توجه به عواقب چنین رفتارهایی همچنان بر اجرای روش‌ها و دستورالعمل‌های غیرمنطقی و غلط خود اصرار دارند. البته باید از رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور و به ویژه معاون اول رئیس جمهور که طی هفته‌های اخیر با حضور در برخی گمرکات و انبارهای سازمان های مربوطه با دپوی اموال عمومی و خصوصی برخورد کردند و دستور دادند که کالاهای مورد نظر انبارها و گمرکات ترخیص شوند، تشکر کنم. امیدواریم اینگونه بازدید ها تداوم داشته باشد و به هدف مورد نظر برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار ، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس با اشاره به توجه وزارت خارجه به ظرفیت سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف بیان کرد: این سفارتخانه‌ها می‌توانند در جهت رشد صادرات غیر نفتی و محصولات کشاورزی و واردات کالاهای سرمایه‌ای به کشور خدمت کنند، لذا سفارتخانه‌های کشور باید در شرایط تحریم غیرقانونی و ظالمانه مرکز ثقل طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی در خارج از کشور باشند. بدون شک گماردن سفرایی که درک درستی از بازارهای جهانی – منطقه‌ای داشته باشند، می‌تواند فشار تحریم‌ها را کاهش دهد.

وی بیان کرد: از وزارت خارجه مصرانه می‌خواهیم در این شرایط تماماً تلاش نماید که ایجاد کننده فرصت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی مناسب باشد. همچنین از دولت مصرانه می‌خواهم تمام توان خود را برای بهبود وضعیت معیشت و حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی این ذخیره‌های ارزشمند و بی ادعای کشور به خدمت گیرد. همچنین دولت باید در خصوص تبدیل وضعیت شرکتی‌ها نهایت تلاش خود را انجام دهد که این مسئله به نفع همه است و به تعالی و توسعه کشور کمک خواهد کرد.

مرادیان کوچکسرائی در ادامه با اشاره به موضوع تاثیر معدل در کنکور، بیان کرد: نمی‌دانیم این کار با چه منطقی صورت گرفته است و چرا اصرار می‌شود، آن‌هم با این همه تنوع مدارس که در آموزش و پرورش داریم. این مسئله جز نارضایتی چه ثمری دارد؟ جز دلسرد کردن و مأیوس کردن جوانان چه نتیجه‌ای دارد ؟خواهش می‌کنیم در این زمینه تجدید نظرشود. هیچ فایده و خیری در این مسئله نیست؛جز هزینه برای نظام.انشالله شورای عالی انقلاب فرهنگی در این رابطه تجدید نظر کند.
 
وی با اشاره به مشکلات در زمینه تولید برنج اعم از کود و سم، بالارفتن هزینه آب بها، هزینه بالای ماشین آلات و دستمزد، بیان کرد: آیا این مشکلات کم است که با واردات بی‌رویه و بی‌برنامه و غیرمنطقی برنج، مشکلات کشاورزان را بیشتر می‌کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
گوش اگر گوش من و ناله اگر ناله تو ، انکه البته به جایی نرسد فریاد است .هزار بار فریاد زدیم وضعیت برنجکاران در وضع هشدار است و آسیبهای اجتماعی زندگی به زندگی مردم وارد می شود کو گوش شنوا. بخدا عدم رسیدگی به درد دل مردم دهن کجی است به خواسته مردم .فردا روزی برای انتخابات به همین مردم نیاز دارید کاری نکند مردم از صحنه اجتماعی فراری شوند.
feedback
Iran, Islamic Republic of
طارم
جناب آقای نماینده شما در مجلس حضور دارید این حرفها ی شما چه دردی ازقشر کشاورز را التیام میبخشد شما به وزرا رای میدهید از وزرا ضمانت نمیگیرید .برنامه ارائه نمی دهد شما هم موقع رای گیری آمدی نمکی روی درد زخم خورده کشاورزان بپاشی .
عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰