تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۳
کد مطلب : ۴۷۵۱۹۹
بسیاری از زائران پیاده‌روی خود را از شانزدهم صفر یعنی ۱۱ شهریور آغاز می‌کنند، اما مسیر این مراسم باشکوه از ۲۷ مرداد پذیرای دلدادگان حسینی است.
۰
plusresetminus
راهپیمایی اربعین ۱۴۰۲ از چه روزی آغاز می‌شود؟
به گزارش بلاغ؛ حدود یک ماه دیگر تا اربعین حسینی باقی مانده است، اما بسیاری از عاشقان سالار شهیدان، خود را برای شرکت در راهپیمایی  عظیم اربعین آماده می‌کنند؛ بسیاری از زائران،پیاده‌روی خود را از شانزدهم صفر یعنی 11 شهریور آغاز می‌کنند، اما مسیر این مراسم باشکوه از اول ماه صفر (27 مرداد) پذیرای دلدادگان حسینی است. تسنیم نوشت: مزیت انتخاب روز شانزدهم صفر به بعد، برای پیاده‌روی همراهی با جمعیت کثیر راهپیمایان و مشاهده شکوه و اتحاد بی‌بدیل عاشقان حسینی است، اما اگر فردی ترجیح می‌دهد به‌دور از شلوغی و ازدحام باشد، روزهای نخست ماه صفر انتخاب بهتری برای او خواهد بود.
مسیر اصلی پیاده‌روی اربعین، از نجف تا کربلاست، زائران ایرانی و خارجی نیز معمولاً از نجف تا کربلا و برخی  هیئت ها مسیر شلمچه تا بصره و بصره تا نجف را هم پیاده طی می‌‌کنند، برخی  مردم هم ترجیح می‌دهند از شهر خود پیاده به‌سمت کربلا حرکت کنند.برای آن که خود را به شروع مسیر پیاده‌روی برسانید، از درِ باب‌الساعه حرم امام علی(ع) خارج شوید و مستقیم در کنار خیابان امام زین‌العابدین(ع) یا خیابان امام جعفر صادق(ع) حرکت کنید، خود را به بزرگراه کربلا برسانید و کنار دیگر مشتاقان  و زائران حسینی به راه خود ادامه دهید.از نزدیکی حرم که پیاده‌روی را شروع کنید، از ابتدا تا آخر مسیر ستون‌هایی شماره‌گذاری‌شده وجود دارد که به آن‌ها «عمود» می‌گویند؛ از ابتدای نجف تا انتهای شهر 182 عمود وجود دارد و از آن پس شماره عمودها دوباره صفر و عمودهای بین نجف تا کربلا آغاز می‌شود. فاصله عمودها 50 متر است و شماره آخرین عمود در ورودی کربلا 1452 است، بنابراین در مجموع از حرم امام علی(ع) تا بین‌الحرمین، 1652 عمود وجود دارد که مسافتی حدود 80 کیلومتر است.
 عمودها برای محاسبه مسیر طی ‌شده و  نشانی دادن کاربرد زیادی دارد، به‌طور مثال، برای پیدا کردن یک موکب خاص یا  قرار گذاشتن از عمودها استفاده می‌کنند، اما توجه داشته باشید که در فاصله عمود 1100 تا عمود 1390 به‌علت باریک شدن راه عبوری، تعداد موکب‌ها کمتر می‌شود، بنابراین طوری برنامه‌ریزی کنید که این فاصله را در شب طی نکنید و برای یافتن محل خواب دچار مشکل نشوید.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما