تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۴۷۰۷۷۱
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با همتای پاکستانی خود در حاشیه اجلاس اتحادیه پایاپای آسیایی در بانک مرکزی، خواستار تعامل بانک‌های مرکزی طرفین در زمینه‌های پیام رسان مالی غیرسوئیفتی، اتصال کارت‌های پرداخت بانکی دو کشور و تشکیل کمیته مشترک پیگیری توافات بانکی طرفین شد.
۰
plusresetminus
 محمدرضا فرزین صبح امروز(چهارشنبه) در صبحانه کاری با دکتر احمد - رئیس کل بانک مرکزی پاکستان - با بیان اینکه در فرصت پیش آمده امیدواریم روابط بین بانکی را توسعه دهیم، گفت: از زحمات شما در ریاست دوره‌ای اتحادیه پایاپای آسیایی (ACU) کمال تشکر و قدردانی را داریم، ضمن آنکه درحال‌حاضر طرح‌ها و پروژه هایی وجود دارد که لازم است در دوره اخیر اجلاس پیگیری و عملیاتی شود.
رئیس دوره‌ای جدید پنجاه و یکمین اتحادیه اجلاس پایاپایی آسیایی با تاکید بر پایاپای‌سازی با استفاده از ظرفیت ACU خواستار ایجاد یک کانال بانکی با پاکستان در این زمینه شد و گفت: در این خصوص قبلاً با بانک‌های پاکستانی مذاکراتی انجام شده است و این بانک‌ها از موضوع ایجاد کانال بانکی طرفین استقبال کرده‌اند. البته نقش بانک مرکزی پاکستان در عملیاتی‌سازی این امر بسیار ضروری و لازم است.
فرزین با تاکید بر اهمیت بسزای ایجاد و به کارگیری پیام رسان مالی غیرسوئیفتی در روابط بین بانکی افزود: پیام رسان‌های مالی ایجاد شده توسط ایران می‌تواند جایگزین سوئیفت شود و کمک شایانی به تبادلات پیام‌های مالی و بانکی دو کشور کند.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع پرداخت‌های کارتی بانکی نیز برای طرفین حائز اهمیت است، گفت: پرداخت‌های کارتی برای تجار ایرانی در پاکستان و زوار پاکستانی در ایران بسیار کاربردی و مورد نیاز است. بر این اساس، ایران آمادگی دارد در یک برنامه مدون زیرساخت‌های اتصال کارت‌های بانکی طرفین را بهم متصل کند.
طبق اعلام بانک مرکزی، فرزین با اشاره عضویت ایران و پاکستان در نهادهای بانکی بین‌المللی مشترک از جمله اتحادیه پایاپای آسیایی، اکو، گروه مشترک بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول خواستار توسعه روابط بیشتر بانک‌های طرفین و تشکیل کارگروهی به ریاست معاونان بانک‌های مرکزی دو کشور شد و گفت: کمیته مشترک بانکی با توجه به همسایگی ایران و پاکستان و مشابهات فرهنگی و دینی یک امر لازم و مورد توجه است.
در این دیدار نیز دکتر احمد - رئیس کل بانک مرکزی پاکستان - نیز با استقبال از توسعه روابط بانکی طرفین از ایجاد پیام رسان غیرسوئیفتی، اتصال کارت‌های بانکی دو کشور و تجارت تهاتری در قالب ظرفیت‌های اتحادیه پایاپای آسیایی گفت: برای پیشرفت توسعه روابط بانکی آمادگی داریم با معرفی نماینده و ایجاد کارگروه مشترک زمینه‌های تعمیق روابط بانکی را فراهم آوریم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دفاع و مقاومت از نگاه قرآن
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۰
درخواست ویژه مازندرانی‌ها از رئیس‌جمهور
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵
افتتاح سد گلورد در سال ۹۸ نمایشی بوده است
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
درمان رایگان بیماران سرطانی پس از غربالگری
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱
برگزاری ۱۵۰ برنامه دهه کرامت در شهرستان نور
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
تکمیل زنجیره تولید با توسعه صنایع تبدیلی
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۱
مردم از مسئولان گره‌گشایی می‌خواهند
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۶
۱۸ بانک در نهضت ملی مسکن بدون عملکرد!
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵