تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۸
کد مطلب : ۴۷۰۷۲۹
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: این سازمان یکی از دستگاه‌هایی است که عملکرد آن طی دو سال اخیر جزو عملکردهای برتر دولت سیزدهم به شمار می‌رود.
۰
plusresetminus
۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در مناطق محروم کشور از خدمات رایگان بیمه سلامت برخوردارند

به گزارش بلاغ، مهدی ناصحی با بیان این‌که سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر افراد مستحق در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور از خدمات رایگان این سازمان برخوردار شدند، افزود: در مجموع ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در این مناطق به صورت رایگان زیرپوشش این بیمه قرار دارند.

ناصحی اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد بیمه‌شدگان این سازمان یا به‌ صورت رایگان و یا پرداخت حداقلی از خدمات درمانی این سازمان برخوردار هستند.
وی‌، اجرای نظام الکترونیک سلامت بعد از ۱۸ سال وقفه را از مهم‌ترین عملکردهای این سازمان طی 2 سال اخیر اعلام کرد و گفت: این طرح با همه مشقات و مشکلات و کمبود امکانات آغاز شده و ریل‌گذاری برای پرونده الکترونیک به شمار می‌رود. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان این‌که از دیگر اقدامات این سازمان، راه‌اندازی صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج برای نخستین‌بار است، افزود: این طرح امسال گسترش و توسعه پیدا می‌کند و با برنامه‌ریزی دقیق این مهم را با کیفیت بیشتری اجرا می‌کنیم.
ناصحی مشارکت در اجرای پزشک‌خانواده را از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در سال‌جاری عنوان کرد و گفت: امسال برنامه جدی در نظام تحول سلامت در حال شکل‌گیری است که تحت عنوان پزشکی خانواده است که بخشی از آن تدوین شده و در حال بازبینی برنامه هستیم و با نهایی شدن آن در خردادماه به استان‌ها ابلاغ می‌شود.
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شتاب‌زدگی و مضرات آن
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۶
عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵