تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۴۷۰۶۷۵
کانون انجمن های صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان مازندران فعالیت رسمی خود را با ثبت کانون آغاز کرد.
۰
plusresetminus
آغاز فعالیت رسمی کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی سازندگان مازندران
 به گزارش بلاغ؛ مراسم آغاز فعالیت رسمی کانون انجمن های صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان مازندران همراه با آیین معارفه هیات مدیره جدید این کانون با حضور یزدی‌نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، میار رئیس کانون سازندگان مسکن و ساختمان مازندران، سلطانی خزانه‌دار سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، بهارفر خزانه‌دار کانون سازندگان مسکن و ساختمان مازندران، اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، و اعضای هیات مدیره کانون سازندگان در هتل بادله ساری برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم، برای نخستین‌بار تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران و کانون انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان مازندران  با محوریت همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی و همکاری و مشارکت در نظارت پروژه‌ها منعقد شد.

انعقاد تفاهم‌نامه برگزاری دوره‌های آموزشی برای مهندسان مجری
مهندس عهد یزدانی‌نژاد رئیس سازمان نظام صنفی ساختمان مازندران نیز در این نشست گفت: مهندسان مجری راهی را می‌روند که انتخاب می‌کنند و اجرا و کارگاه را با علاقه برگزیده‌اند.

وی افزود: مجریان در صف مقدم سازمان نظام مهندسی هستند و ما قدردان تلاش‌های آنان هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران خاطرنشان کرد: کارگروهی با موضوع دو نقشه‌ها را در حال پیگیری هستند و ناظران و طراحان در این مقوله دارای مشکل هستند.

این مسئول ادامه داد: سیاست‌های نادرست موجب پدیدآمدن معضل شوم دو نقشه‌ای در مازندران شده است.

یزدی‌نژاد گفت: در استان مازندران نزدیک به ۱۹۰۰ مجری حقیقی و بیش از ۵۴۰ مجری حقوقی فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: ۱۲ انجمن در مازندران ثبت و در حال ثبت هستند و حمایت از تمامی این انجمن‌ها در دستور کار ما قرار دارد و آینده خوبی را برای انجمن‌ها متصور هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران: عنوان کرد: تثبیت قیمت‌ها و کنترل قراردادها از جمله امور تحسین برانگیز مهندسان مجری در شرایط سخت گذشته بوده است.

این مسئول اعلام کرد: در تلاش هستیم تا آموزش را در قالب تفاهم‌نامه ارتقا ببخشیم تا مجریان را با شرح وظایف آشنا کنیم تا آسیب‌ها را برای مهندسان مجری به حداقل برسانیم.

یزدی‌نژاد مطرح کرد: اساس نامه و اهداف این انجمن نوپا اما ریشه‌دار، کاملا بی نقص و حساب شده است.

وی تاکید کرد: ما تمام قد از انجمن‌ها حمایت خواهیم کرد تا شکل واقعی خود  را پیدا کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، افزود: در راستای مسئولیت حرفه‌ای قراردادی را با دستگاه‌های مرتبط منعقد کردیم تا آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

این مسئول اظهار کرد: کار مجریان بسیار درهم تنیده است و پرکارترین قشر این صنعت هستند که این عوامل بر اهمیت تشکیل این کانون می‌افزاید.

یزدی‌نژاد مطرح کرد: ما استقلال این کانون را برای استیفای حقوق همکاران به رسمیت می‌شناسیم و این استقلال را باید در کنار تعامل با سازمان نظام مهندسی ببینیم.

وی افزود: ایمنی در کارگاه‌ها بسیار حایز اهمیت است و متاسفانه بسیاری از کارگاه‌های ساختمانی دارای مسئول ایمنی نیست؛ در حالی‌که باید مسئول ایمنی در کارگاه‌ها مستقر باشند و این ترک فعل در حال انجام است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، گفت: باید متناسب با سطح مطالبه‌گری، خدمات ارائه کنیم و در این راستا تلاش‌مان را مضاعف خواهیم کرد.

الویت اصلی استفاده از مصالح استاندارد در کارگاه‌های ساختمانی است/حمایت از مهندسان مجری در سرلوحه کار ما است
مهندس یونس بهارفر رئیس انجمن مهندسین مجری ساختمان ساری و  خزانه دار کانون سازندگان مسکن و ساختمان مازندران در این مراسم اظهار کرد: آغاز فعالیت رسمی کانون انجمن های صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان مازندران یک اتفاق مبارک برای جامعه مهندسان مجری است که پس از سال‌ها رخ داده است.

وی افزود: در راستای اهداف این انجمن، قرار است که از مجریان خود در تمامی شهرها حمایت کنیم.

 رئیس انجمن مهندسین مجری ساختمان ساری، خاطرنشان کرد: قطعا این حمایت به صورت جمعی به شکل مطلوب‌تری اتفاق خواهد افتاد.

  خزانه دار کانون سازندگان مسکن و ساختمان مازندران، ادامه داد: در شروع کار ضمن اینکه حمایت را در در سرلوحه کار داریم، تصمیم گرفتیم تا بیاییم در راستای توانمندسازی مهندسان مجری، اقداماتی را در انجمن انجام دهیم که انعقاد تفاهم‌نامه ‌ها بخشی از این امور است.

بهار فر عنوان کرد: معیشت مجریان مورد توجه ما است و در این تفاهم‌نامه ها بدنبال بهبود شرایط برای مجریان هستیم.

وی بیان کرد: امضای مجریان در حوزه مصالح ساختمانی، گاها دردسرساز شده است لذا در این راستا، بدنبال معرفی مصالح استاندارد به مجریان هستیم.

رئیس انجمن مهندسین مجری ساختمان ساری، تاکید کرد: در آیین آغاز رسمی فعالیت کانون نیز با دعوت از دو شرکت دارای مصالح ساختمانی استاندارد، تفاهم‌نامه‌ای را در همین راستا منعقد خواهیم کرد.

در ادامه دو تفاهم‌نامه همکاری میان نمایندگان برند هوموکو (فروشگاه مطیعی) و نیز دورتک با کانون انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان مازندران امضا شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰