تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
کد مطلب : ۴۷۰۶۴۶
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از استقرار هزار و ۶۰۰ ناجی غریق از امروز در ۵۰۰ نقطه حادثه‌خیز ساحل استان خبر داد.
۰
plusresetminus
استقرار ۱۶۰۰ ناجی غریق از امروز در ۵۰۰ نقطه حادثه‌خیز ساحل مازندران
به گزارش بلاغ، غلامعلی فخاری گفت:امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران ۵۰۰ نقطه حادثه خیز که در سالهای گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده و ۱۶۰۰نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق از امروزاول خرداد در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند.

وی بیان کرد: امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران ۵۰۰ نقطه حادثه خیز که در سالهای گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده و ۱۶۰۰نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق از امروزاول خرداد در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند .

فخاری با اشاره به اینکه ساماندهی دریا بزرگ‌ترین عملیات امداد و نجات از نظر مدت زمان است، خاطرنشان کرد: در مدت ۱۲۰ روز اجرای این طرح، اقدامات نجات غریق و امدادگران استان بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر اینکه موفقیت در طرح ساماندهی دریا ضرورت‌هایی با خود دارد، گفت: افزایش حقوق ناجیان غریق با توجه به افزایش روزهای کاری این افراد در طرح امسال از جمله این ضروریات است.

فخاری مسدود کردن برخی راه‌های دسترسی به دریا را از دیگر مواردی عنوان کرد که برای پیشگیری از وقوع غرق‌شدگی در این استان لازم است و تصریح کرد: به دستور استاندار مازندران همه دستگاههای اجرایی ملزم به مشارکت و هم افزایی با جمعیت هلال احمراستان هستند.

وی بیان کرد: با مسدودسازی مسیرهای پرخطر امکان حضور گردشگران و مسافران در نقاط خارج از حوزه استحفاظی و دسترسی ناجیان غریق حذف می‌شود و قدرت کنترل بر سواحل افزایش می‌یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران تاکید کرد: امدادگران ناجی غریق ابزار قانونی برخورد با افراد در خارج از طرح دریا را ندارند و حضور و تلاش نیروهای انتظامی می‌تواند بسیار در این زمینه یاریگر این افراد باشد.

فخاری با اشاره به اینکه وسایل تفریحی از جمله جت اسکی و قایقرانان در اختیار بهره‌برداران بخش خصوصی است، افزود: این مجموعه‌ها لازم است تا پیوست مورد نیاز در زمینه امداد و نجات را در برنامه کاری خود قرار دهند تا بدین صورت یار سوم و کمک‌حال امدادگران هلال احمر باشند. برای این منظور حدود ۱۰ دستگاه آمبولانس، جت اسکی و قایق‌های نجات به این استان آورده می‌شود.

طرح سالم‌سازی دریا از سال ۱۳۹۱ با هدف کاهش تلفات ناشی از غرق‌شدن هنگام شنا و همچنین ارائه خدمات تجمیعی گردشگری و نظارت‌های اجتماعی در ۶۰ نقطه از سواحل مازندرانی دریای خزر به اجرا درآمده است. این طرح هرساله از خردادماه شروع می‌شود و تا پایان تابستان ادامه دارد.

مازندران دارای ۱۵ شهرستان ساحلی است که در این میان شهرستان‌های محمودآباد با ۳۰ کیلومتر ساحل آزاد و بیش از ۱۲۰ راه دسترسی دارای ۱۶ منطقه سالم سازی شده و بابلسر با ۲۷ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۳ کیلومتر نوار ساحلی قابل شنا از شاخص‌ترین شهرستان‌های مرکزی استان در اجرای این طرح محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵
آسـیب‌هـای سوءظن همسران نسبت به هم
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰