معاون ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مازندران اعلام کرد:

اجرای طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیمزارهای مازندران

تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵
کد مطلب : ۴۷۰۶۳۳
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) مازندران گفت: طرح جهش تولید در سال نخست در ۳۰ هزار هکتار مناطق دیمزار استان اجرا شد.  
۰
plusresetminus
اجرای طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیمزارهای مازندران
به گزارش بلاغ؛ محمد آهنگران در مراسم روز مزرعه گندم دیم که در روستای اتو سوادکوه برگزار شد، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه های مختلف بحث حمایتی دارد که بخشی از آن در حوزه توانمندسازی روستا و کشاورزان است.
 
وی ادامه داد: جهش تولید در دیمزار به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ارجاع شد و به همین منظور تفاهم نامه ای با جهاد کشاورزی مازندران منعقد شد و طرح ۵ ساله برای اجرای آن شکل گرفت.
 
آهنگران با بیان اینکه مازندران جزو ۱۵ استان کشور در طرح جهش تولید قرار گرفت، گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی مازندران طرح جهش تولید در سال نخست در ۳۰ هزار هکتار مناطق دیمزار استان اجرا شد.
 
وی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با سازمان جهاد کشاورزی مازندران هماهنگی و تعامل خوبی دارد که همین موضوع سبب پیشبرد اهداف شد و منجر به کسب رتبه برتر کشور در اجرای این طرح شد.
 
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مازندران اظهار کرد: سال گذشته ۱۰ هکتار مزارع روستای اتو شهرستان سوادکوه تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها قرار گرفت و امسال به ۲۷ هکتار افزایش پیدا کرد و اگر حمایت شکل گیرد تمامی زمین‌های منطقه تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت.
 
آهنگران گفت: سال گذشته سه دستگاه ادوات کشاورزی مربوط به کشت مستقیم به این منطقه اختصاص داده شد و امسال هم تخصیص هایی در این زمینه صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: برای اینکه رشد تولید را داشته باشیم باید ضریب مکانیزاسیون را افزایش دهیم که استفاده از دستگاه‌های برداشت را مهم می کند و به همین دلیل ادوات برداشت را باید جز اولویت‌ها قرار داد.
 
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مازندران اظهار کرد: ۳۰۰ هکتار کشت گیاهان دارویی را در استان درحال اجرا داریم و حمایت های خوبی انجام شد تا بتوان کشت گیاهان دارویی را در این منطقه گسترش دهیم.
 
وی با بیان اینکه ۱۸ هکتار عقد قرارداد برای توسعه کشت گیاهان دارویی در منطقه سوادکوه انجام شد، گفت: آمادگی داریم هم در حوزه توسعه گیاهان دارویی و ادوات کشاورزی و زنجیره تولید تا بازار رسانی محصول کمک کنیم تا کشاورزان برای کشت و کار دلگرمی داشته باشند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما