تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۴۷۰۶۳۱
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان، تاکنون بیش از ۳ هزار تن کلزا از کشاورزان تحویل گرفته شد.
۰
plusresetminus
خرید کلزا در مازندران از مرز ۳ هزار تن گذشت/ کلزاکاران گلوگاه و بهشهر در صدر فروش محصول
به گزارش بلاغ؛ عباسعلی وفائی‌نژاد اظهار کرد: از زمان آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در  مازندران تاکنون، کشاورزان استان ۳ هزار و ۱۸۲ تن کلزا به مراکز خرید تضمینی دانه روغنی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تحویل دادند

وی افزود: شهرستان های گلوگاه و بهشهر مجموعا با تحویل گرفتن ۲ هزار و ۲۰۰ تن کلزا،  ۶۹ درصد از آمار دریافت این محصول را در سطح شهرستان ها در اختیار دارند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران، خاطرنشان کرد: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان با فعال شدن ۵ مرکز آغاز و هم اکنون ۱۰ مرکز در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، جویبار، بابل و آمل در حال فعالیت هستند.

این مسئول ادامه داد:  در صورت نیاز و برداشت کلزا توسط کشاورزان هر منطقه و با درخواست جهاد کشاورزی به تعداد مراکز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان افزوده خواهد شد.

وفائی‌نژاد همچنین در خصوص قیمت خرید تضمینی کلزا از کشاورزان، تشریح کرد: هر كيلوگرم كلزا به صورت علي الحساب با قيمت ۲۲ هزار تومان خريداري شده و در صورت نهايي شدن نرخ پيشنهادي در شوراي اقتصاد، ما به التفاوت قيمت به كشاورزان پرداخت خواهد شد.

وی با توجه به فسادپذیری بالای دانه روغنی کلزا به شرایط تحویل گرفتن این محصول از کشاورزان مازندرانی اشاره کرد و گفت: کشاورزان استان از برداشت کلزا در زمان رطوبت بالا خودداری نموده و با اطمینان از رطوبت پایین آن ، محصول تولیدی خود را به مراکز خرید تضمینی دانه روغنی تحویل دهند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران، عنوان کرد: مراکز خرید تضمینی کلزا در استان مازندران، این محصول را با ۲ تا ۷ درصد ناخالصی و ۱۰ تا ۲۰ درصد رطوبت تحویل می گیرند.

این مسئول با بیان اینکه کشاورزان در زمان تحویل محصول، کارت ملی و شماره حساب فعال بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند؛ متذکر شد: کشاورزانی که قصد تحویل دادن محصول تولیدی خود به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله را داشته و در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت مشخصات خود اقدام کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قرآن در سیره امام رضا‌(ع)
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۷
افتتاح سد گلورد در سال ۹۸ نمایشی بوده است
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
درمان رایگان بیماران سرطانی پس از غربالگری
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱
برگزاری ۱۵۰ برنامه دهه کرامت در شهرستان نور
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
تکمیل زنجیره تولید با توسعه صنایع تبدیلی
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۱
مردم از مسئولان گره‌گشایی می‌خواهند
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۶
۱۸ بانک در نهضت ملی مسکن بدون عملکرد!
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵